Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13239 miejsce

Popieram propozycję Z Sadowskiego lokalizacji Masztu Maciejewicza

Pierwszego kwietnia, (ale to nie Prima Aprilis) Zdzisław Sadowski w artykule: "Propozycja lokalizacji masztu "Maciejewicza", zaproponował nową lokalizacje masztu Maciejewicza, na skwerze przy Kościele św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

Skwer przy Kościele św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, najlepszą nową lokalizacją Masztu Maciejewicza / Fot. Grzegorz SadowskiPrzez ponad dwadzieścia lat Maszt Maciejewicza, był usytuowany w eksponowanym miejscu Szczecina u wylotu Trasy Zamkowej, przy wjeździe na Plac Żołnierza Polskiego i Plac Solidarności. Przez te lata maszt (dlatego że był usytuowany na trasie wjazdowej do centrum Szczecina) stał się symbolem morskości Szczecina, identyfikowanym ze Szczecinem, tak jak Wały Chrobrego.

Wszystkie propozycje (wiceprezydenta Piotra Mynca i innych) nowej lokalizacji masztu dążą do tego aby usunąć Maszt Maciejewicza, w miej eksponowane miejsce (na teren Bulwarów przed biurowcem Lastadia Office, na teren przy budynku świetlicy stoczniowej, czy nawet na teren Łasztowni). A przecież maszt-pomnik "Maciejewicza" ustawiony w 1990 r., miał być: hołdem dla wyjątkowego człowieka, świadectwem morskości Szczecina, symbolem szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim.

Nawet, przyjmując argumentację zarządu miasta, że ponowne umiejscowienie masztu "Maciejowicza" na terenie po dawnym teatrze miejskim, uniemożliwiałoby wykorzystanie tego terenu na modernizację ciągów pieszych związanych ze Złotym i Miejskim szlakiem turystycznym, nie można zgodzić się na usuniecie masztu ze stanowiska przy trasie wjazdowej do Szczecina.

Dlatego uważam, że propozycja Zdzisława Sadowskiego, pozostawienia Masztu Maciejewicza przy trasie wjazdowej do Szczecina i usadowienia go na skwerze przy Kościele św. Jana Ewangelisty (dawniej św. Jana Chrzciciela), jest najlepszym rozwiązaniem (najlepszą propozycją posadowienia masztu). Maszt Maciejewicza w tym miejscu, eksponowałby się znakomicie i nikt wjeżdżający do Szczecina (przez Most Długi), nie mógłby go przeoczyć, podobnie jak katedry.

Maszt Maciejewicza w proponowanej przez Zdzisława Sadowskiego lokalizacji, byłby też na trasie Złotego i Miejskiego szlaku turystycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chciałem podziękować moim czytelnikom za odsłonięcie moich tekstów i galerii ponad 30 tys. razy, tj. średnio 770 odsłon na artykuł /galerię. Pozwoliło mi to awansować na 77 miejsce w tym roku i 21 w tym miesiącu. Co prawda do ponad 2 tys. odsłon średnio na artykuł/galerię brata Zdzisława jeszcze trochę mi brakuje, ale do wyniku rodziny brata, tj: 1102983 odsłon na 599 artykułów/galerii (464/135), tj. 1841 odsłon średnio, już trochę mniej. Te 1102983 odsłon rodziny brata, tj: Zdzisława, Elżbiety i Andrzeja, dałyby im 46 miejsce (przed Isabellą Degen) w rankingu odsłon od początku, umiejscawiając ich w kręgu 50 najpoczytniejszych autorów w historii link Ta poczytność tekstów i galerii rodziny brata Zdzisława wynikała z tego, że większość ich tekstów to teksty autorskie, niektóre dalej aktualne dzisiaj, istne perełki gatunku: link link link link link link link link link link link link link link link link link link link link Przyjemnej lektury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.