Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4613 miejsce

Popierasz ubój rytualny w Polsce? Zobacz, jak wygląda [WIDEO]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-19 16:49

We wtorek 15 października muzułmanie obchodzili święto Kurban Bajram, czyli Święto Ofiarowania. Tradycją jest, że dochodzi wtedy do uboju rytualnego. Mufti Tomasz Miśkiewicz przyznał, że w Bohonikach zabito w ten sposób jedno zwierzę.

Sonda

Czy zakaz uboju rytualnego powinien zostać w Polsce zniesiony?

 / Fot. print screen / youtube.comMufti Tomasz Miśkiewicz oświadczył w programie "Tak jest", że podczas Kurban Bajram w Bohonikach zabito zwierzę. - Zwierzęta ofiarne były w Bohonikach niedaleko meczetu, część z tych zwierząt, część w innym miejscu. Ze względu na sytuację i zakłócenie obchodów świąt muzułmańskich została złożona jedna ofiara ze zwierzęcia. Dokonaliśmy tego symbolicznie, by tradycja i dziedzictwo kulturowe Tatarów, muzułmanów polskich przetrwały - powiedział.

W Polsce ubój rytualny jest prawnie zakazany od 1 stycznia 2013 roku. W sierpniu Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich złożył skargę do Trybunału Konstytucyjnego na decyzję Sejmu, zakazującą uboju. Sprawa jest w toku.

Według ustawy o ochronie zwierząt, ubój na potrzeby religijne może być dokonywany tylko w rzeźni i tylko po uprzednim ogłuszeniu zwierzęcia. Niestosowanie się do przepisów jest przestępstwem i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Popierasz zniesienie zakazu uboju rytualnego w Polsce? Zobacz, jak wygląda. Filmy przestawiają tę metodę zabijania zwierząt. Na pierwszym widzimy ubój rytualny dokonany 15 października 2013 r. w tatarskiej wsi po białoruskiej stronie granicy, niedaleko Bohonik na Podlasiu. TYLKO DLA DOROSŁYCH i dla ludzi o mocnych nerwach:Na drugim filmie widać rytuał składania ofiary z barana z okazji Kurban Bajram w Uzbekistanie:
Ofiara z owcy - Kurban Bajram [TYLKO DLA DOROSŁYCH]

To nagranie pochodzi z rzeźni w Wielkiej Brytanii. Przedstawia ubój rytualny na potrzeby przemysłowe, czyli produkcję mięsa halal:
Produkcja halal w Wielkiej Brytanii [TYLKO DLA DOROSŁYCH]

Na filmach widać, jak bardzo zwierzęta są przerażone. Cierpią, duszą się. Ich agonia trwa bardzo długo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesujący artykuł, bardzo szokujące odcinanie krowie łba żywcem. Brakuje mi tylko w sondzie opcji: "Mam w d***e to, co robi mój sąsiad ze swoją krową, podobnie jak to, jakie przyrządy chirurgiczne umieszcza sobie w miejscach intymnych jego żona, niezależnie od ich docelowegeo zastosowania oraz niezgodności z dogmatami religii, którą akurat w danym tygodniu wyznaję - nie jestem totalitarystą i jako człowiek inteligentny rozumiem, że świat zmienia się zachętami, a nie zakazami. Mogę z nim na ten temat porozmawiać i przedstawić swój punkt widzenia, ale nie ośmieliłbym się ograniczać prawnie jego wolności w gospodarowaniu własnością."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.10.2013 16:03

Autor materiału uważa, że użycie tych filmów nosi odpowiednio mocne uzasadnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Użycie drastycznych, jednoznacznych materiałów powinno (moim zdaniem) nosić odpowiednio mocne uzasadnienie - nie przypominam sobie, aby inne media dyskusję o uboju rytualnym okraszały zdjęcia właśnie takiej formy zabijania zwierząt. Oczywiście, to dziennikarz sam decyduje co pojawia się w jego tekście, jednocześnie ponosząc w pełni za to ewentualną odpowiedzialność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.10.2013 15:13

Panie Piotrze, trudno jest opisać cierpienie. To, co dla mnie może być agonią, ktoś inny może postrzegać jako szybką śmierć. Drastyczne materiały zostały opatrzone odpowiednimi komunikatami.

Jako autor muszę odpowiedzieć na oskarżenia typu "dzieci to oglądają". Drodzy państwo, te materiały są dostępne na YouTube od dawna. Wasze dzieci mają do nich dostęp. Również na tak popularnym serwisie jak Wykop, gdzie systematycznie zawiesza się tego typu materiały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolę nawet tego nie oglądać, kiedyś oglądałem i byłem chory kilka dni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo przepraszam, lecz sonda plącze się w podsuwanych odpowiedziach.
Pytanie jest jasne, zatem odpowiedź powinna być łatwa. Tymczasem przedostatnia: "Nie, to barbarzyństwo" ma się nijak do pytania.

Moim zdaniem ubój rytualny uwłacza człowiekowi wyposażonemu w wiedzę i poznanie.
To hańba cywilizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dołączanie tak drastycznych materiałów filmowych do tekstu uważam za zbyteczne - rolą dziennikarza jest opisanie sprawy tak, by nie potrzebne było epatowanie przemocą i krwią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.