Facebook Google+ Twitter

POPiS-owe przepychanki

Od kilku dni na ulicach większych miast pojawiły się billboardy z napisem: "Rządzi PiS a Polakom wstyd". Na czarno-białym tle widoczne są też hasła: "agresja", "pogarda", "kłamstwa", "oszczerstwa". Czy jest to zwykła kampania informacyjna czy początek zaciętej walki PO - PiS?

 / Fot. Wiadomości24.plWczoraj po południu PiS zwołał konferencję prasową, na której chciał wyjaśnić "to i owo" odnośnie billboardów. W imieniu partii przemawiał poseł Tomasz Dudziński. Najważniejszym jego pytaniem było to, kto finansuje kampanię wyborczą skierowaną przeciw PiS-owi. Jak sprawdzili działacze z PiS-u, aż 90 proc. plakatów nie zostało podpisanych.

Poseł stwierdził więc, że podpisanie tylko 10 proc. oznacza, że cała reszta "finansowana została zapewne przez jakiegoś nieznanego nam magnata finansowego".

- Rozumiem, że w domyśle jest, że to bliski przyjaciel prezydenta, pan Ryszard Krauze, finansował plakaty Platformy - ripostował wiceszef PO, Bronisław Komorowski. - Odpowiadamy zdecydowanie nie - dodał Komorowski i zapewnił, że kampania wyborcza została w całości finansowana z pieniędzy partyjnych, co można sprawdzić w księgowości.

PiS wysłało już do Państwowej Komisji Wyborczej pismo, w którym prosi, by ta zajęła się sprawą. Komorowski, jednak zapewnia, że "wszystko jest w porządku". - To kampania informacyjna, a nie wyborcza - podsumował wiceszef PO.

Co na to Państwowa Komisja Wyborcza? W świetle prawa, Platforma nie robi nic złego. Eksperci podkreślają, że partia może "propagować swoje istnienie" i krytykować przeciwników "w każdym czasie"; niezależnie od tego, czy to czas kampanii czy nie. Niemniej jednak powstaje pytanie, czy PO nie złamała prawa? PKW bada okoliczności sprawy.

Jak powiedział w rozmowie dla Wiadomości24.pl dr Norbert Maliszewski z Katedry Psychologii Osobowości Uniwersytetu Warszawskiego jest to kampania prowokacyjna, jej celem jest przede wszystkim przyciągnąć uwagę. Jak wiadomo, ma to swoje dobre i złe strony. - Zaletą może być to, że wzbudza kontrowersje i zwraca uwagę, ale z drugiej strony jest ona doskonale wszystkim znana. Nic nowego nie wnosi. PO mogłoby się postarać i wymyślić coś nowego - zauważa dr Maliszewski.

Zapytaliśmy też kilku przechodniów, czy wiedzą, czyje to plakaty wyborcze i co o tym sądzą. Zobacz film:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Lewe, prawe i te ze "środka". Prawo powinno być równe dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i nic to, ze obie lewe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdarzają się czasem wykształciuchy, niebędące fanami Kaczyńskich, które rozumieją przyczyny porażek opozycji. Byłem zdziwiony, kiedy przeczytałem opinię Jana Klaty

" - Pytanie o sukces PiS to też pytanie o skuteczność krytyki tej partii."

" - W walce z PiS-em widać niestety negację totalną i niezrozumienie drugiej strony. Relację z defilady zatytułowano w TVN "Wojska na ulicach Warszawy". Brakowało tylko "Czasu Apokalipsy". Finezyjne wypowiedzi Dorna czy Kaczyńskiego sprowadzano do "wykształciuchów" lub dygresji demonologicznych, a to przecież był przejaw specyficznego, ale jednak erudycyjnego poczucia humoru Kaczyńskiego."

http://wiadomosci.onet.pl/1437015,2677,kioskart.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Którego to PiS tak zawzięcie w ostatnich dniach bronił. A ja powiem szczerze, podoba mi się ten pomysł. Podoba mi się pomysł pokazania tego co dana partia podczas swoich rządów robi źle. Sam bym zrobił takie plakaty, gdyby mnie było na to stać. I zaznaczam niezależnie od tego kto rządzi, bo na SLD, miałem też parę "ale"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napędzają czy nie napędzają. Kwaśniewski wyciągnął Cimoszewicza z lasu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

podpisane czy nie podpisane, ważne że mają rację...

Komentarz został ukrytyrozwiń

PO robi tymi plakatami, za własne pieniądze, kampanię LiD-owi Kwaśniewskiego. Potencjalny przeciwnik Kaczyńskich będzie wolał głosować na LiD , żeby wykluczyć udział PiS-u w następnym rządzie. PO nie daje mu na to gwarancji.
PO , jako partia "srodka" ( w stosunku do PiS i LiD ) powinna przede wszystkim prowadzić kampanie pozytywną. Negatywna zawsze napędzi głosy konkurentom z przeciwnej strony atakowanego.
Kto, u boga ojca , robi PO kampanię ? Jacyś dywersanci ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.