Facebook Google+ Twitter

Popisy młodych aktorów i reżyserów w Krakowie

Fragmenty spektakli - od starofińskiej "Kalaveli" po nagrodzone Pulitzerem "Anioły w Ameryce" oraz poradnia dla kandydatów na reżyserów i aktorów to program dni otwartych (19 - 21 lutego) w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

 / Fot. screenDni otwarte PWST to niezwykle ciekawa okazja, by zapoznać się z młodym pokoleniem teatralnych twórców i to we wszystkich odmianach tej sztuki. Od piątku do soboty studenci wydziału aktorskiego prezentują prace semestralne, stworzone pod kierunkiem doświadczonych i uznanych pedagogów, natomiast w niedzielę swoje dokonania wystawiają studenci reżyserii, dramaturgii, reżyserii teatru lalek oraz reżyserii opery.

Różnorodne formy teatralne - od poetyckich monodramów, melorecytacji, poprzez piosenkę, sceny klasyczne i współczesne oraz repertuar, zaczerpnięty z różnych epok, stwarzają niepowtarzalną okazję, by zapoznać się z wieloma obliczami teatru i dramaturgii. A przy okazji poznać i ocenić nowe pokolenie aktorów i reżyserów.

W repertuarze na niedzielę m.in. "Księżniczka na ziarnku grochu" w reż Pawła Pawlika (teatr lalek),
pokazy scen z "Operetki" Gombrowicza, a także fragmenty "Z prochu powstałeś" Harolda Pintera, angielskiego twórcy teatru absurdu, noblisty w dziedzinie literatury.


Szczegółowy program wydarzenia na www.pwst.krakow.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.