Facebook Google+ Twitter

Popraw technikę jazdy motocyklem na torze "Poznań"

Sezon w pełni. Na ulicach już na dobre zagościły jednoślady. Dla wszystkich, którzy chcą poszaleć na swoich motocyklach lub poprawić swoją technikę jazdy Automobilklub Wielkopolski przygotował specjalne zajęcia na poznańskim torze.

Treningi motocyklowe na torze "Poznań". Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakNiskie temperatury już nam nie zagrażają, a słońce coraz częściej towarzyszy nam przez cały dzień. Zachęciło to motocyklistów do odkurzenia swoich maszyn i wyjechania na ulicę. Jedni jeżdżą dynamicznie, inni rekreacyjnie, ale bez względu na poziom umiejętności oraz styl jazdy Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich posiadaczy jednośladów na tor "Poznań". W tym roku zajęcia dla motocyklistów podzielono na kilka cykli. Wszystkie mają jeden cel - usprawnić technikę jazdy, umożliwić jak najlepsze poznanie motocykla i jego "nawyków" oraz pozwolić wyszaleć się w kontrolowanych warunkach.

Moto popołudnia


Moto popołudnia to nic innego, jak znane z ubiegłych lat treningi doskonalenia jazdy motocyklem zwane także treningami motocyklowymi. Tym razem jednak zmianie uległ termin zajęć i jazdy odbywają się w poniedziałki. Zanim jednak będzie można wykupić możliwość wjazdu na tor należy zdać egzamin teoretyczny ze znajomości zasad poruszania się po torze. Obejmuje on między innymi zagadnienia związane z flagami, do których należy się bezwzględnie stosować podczas jazdy tak, aby nie zrobić sobie ani nikomu krzywdy. Egzamin rozpoczyna się zawsze w dniu, w którym ma się odbyć Moto popołudnie o godzinie 13:30. Pozytywny wynik skutkuje wydaniem Moto Karty, na podstawie której można wykupić przejazdy. Wjazd na nitkę toru możliwy jest od godziny 15:00. Motocykliści są dzieleni na trzy grupy - A, B oraz C. Zapobiega to wjechaniu na nitkę toru liczby motocykli uniemożliwiającej swobodną jazdę. W przypadku niskiej frekwencji podział na grupy nie obowiązuje. Moto popołudnia skierowane są do wszystkich posiadaczy motocykli bez względu na ich typ oraz na posiadane umiejętności.

Moto treningi


Moto treningi są całodniowymi spotkaniami przeznaczonymi tylko dla zawodników, którzy posiadają licencje wyścigowe. Odbywają się we wtorki. Oddzielenie zawodników od amatorów ma na celu wyrównanie poziomu jazdy tak, aby nikt się na wzajem nie blokował i nie wytrącał z rytmu. Aby wziąć udział w Moto treningu należy każdorazowo okazać ważną licencję wyścigową oraz zaświadczenie z przychodni sportowo lekarskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.06.2010 21:07

Dobrze znam Poznański tor:) Sympatią go nie darzę, ale inicjatywa z doszkalaniem fajna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie do końca... na treningi można też pojechać do Brna i na Slovakiaring. Ceny nie są powalające. Wyjazd na dwudniowe treningi w Brnie to około 900 PLN w zależności oczywiście od noclegu i od tego czy jedzie się samochodem i motocykl na lawecie, czy motocyklem. Generalnie ludzie, którzy mają więcej niż 100km do Poznania zazwyczaj przywożą motocykle na lawetach albo busami, bo takie kilka godzin jazdy na torze potrafi człowieka wyczerpać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojtku :) taki dystans to frajda , czyli to nie jest "aż" tak daleko dla motocyklisty:) Dodatkowo jeśli weźmiemy pod uwagę, że to właśnie na torze w Poznaniu odbywa się większość takich imprez (chyba powodem jest brak podobnego toru gdzie indziej) to raczej nie ma alternatywy :) Czyli to jest być w Poznaniu na torze, albo nie być na jakimkolwiek torze : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sporo osób na to przyjeżdża i to czasem nawet aż z Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajny news :) wpadłbym gdybym miał moto... Pomimo mojego dość ciekawego życia motocyklowego, zawsze istnieje szansa, że bym się czegoś nauczył :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.