Facebook Google+ Twitter

Poprawia się stan chłopca po przeszczepie wątroby

Lekarze podejmą próbę wybudzenia Tomka, który po zatruciu muchomorem sromotnikowym przeszedł przeszczep wątroby.

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa-Centrum_Zdrowia_Dziecka.jpg&filetimestamp=20091030105809 - Żyje, a najważniejsze parametry pomału się poprawiają - mówi rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński. Lekarze nie podają już chłopcu leków, które utrzymywały go w stanie śpiączki farmakologicznej. To kiedy chłopiec się wybudzi, zależy od stanu jego organizmu. Jak zaznacza dr Pietraszek-Jezierska, Tomek nie obudzi się natychmiast, jak na filmie. Czasami trwa to klika godzin, a czasami dni.

Jak podaje serwis TVN24.pl, rokowania są coraz bardziej optymistyczne. Rzecznik szpitala Paweł Trzciński zastrzegł, że o sukcesie będzie można mówić, kiedy chłopiec się wybudzi i jego organy podejmą pracę.

6-letni chłopiec trafił do Centrum Zdrowia Dziecka po zatruciu grzybami. Kilka dnia przebywał w śpiączce farmakologicznej, a jego stan był bardzo ciężki. Rodzice Tomka nie mogli być dawcami wątroby. Narząd został pobrany od zmarłego dawcy. Przeszczep został przeprowadzony w ostatniej chwili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

cała Polska trzyma kciuki!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.