Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27542 miejsce

Poprawianie warg sromowych niebezpieczne dla zdrowia

Naukowcy z University College twierdzą, że ostatnio dość popularne operacje mające na celu poprawienie warg sromowych u kobiet są dla ich zdrowia bardzo niebezpieczne. Poprawianie natury zawsze wiąże się z ryzykiem, ale wiele osób się na to decyduje.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Essbareunterw.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6a/Essbareunterw.jpgNowa moda z zachodniej Europy powoli dociera do naszego kraju, ale ginekolodzy wcale na nią nie czekają z otwartymi rękami. Chodzi o bardzo popularne ostatnio zabiegi plastycznego poprawiania warg sromowych.

Jednym z argumentów jakie powtarzają kobiety o nieidealnych, według nich, waginach jest fakt, że mają problemy z noszeniem przylegających do ciała ubrań i odczuwają ból podczas prostych czynności. Jednak podstawowym powodem poprawiania natury jest wstyd przed seksualnym partnerem. Kompleksy na tym tle mogą doprowadzić do tak radykalnych kroków jak wycięcie zbędnej tkanki z okolic bikini.

Naukowcy z University College w Londynie dokonali analizy badań jakie przeprowadzano na temat tego typu zabiegów. Doszli do wniosku, że nawet najmniejsza ingerencja w celu poprawy warg sromowych może stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia, pań. Ale i tak nie zniechęca to kobiet, które są gotowe wydać 3 tys. funtów na zabieg.

Dr Sarah Creighton, ginekolog - konsultant uważa, że najlepszym lekarstwem na problem z wargami sromowymi jest terapia psychologiczna. Niedogodności fizyczne to tylko wymówka. Przecież męskie genitalia wystają dużo bardziej. Zamiast operacji panie, które uważają, że mają zbyt duże wargi powinny zdecydować się na terapię psychologiczną - uważa lekarka.

Specjaliści również zwracają uwagę na to, że operacje plastyczne to niebezpieczny znak naszych czasów i często osoby, które się im poddają ryzykują własne zdrowie aby osiągnąć odpowiednie wymiary czy wygląd.

Źródło:
BBC
sfora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

I dlatego nigdy sobie ich nie poprawie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech żyje Thadee! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2009 13:06

Ja tam w każdej kobiecie dostrzegam piękno! Jesteście Panie piękne i doskonałe w każdym ułamku, okruszku swego ciała!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że niektóre panie czytają za dużo kolorowych pism i dlatego znają idealne wymiary jakie powinny mieć kobiety.. Ja ich nie znam i nie mam problemu :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

ha ha ha :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2009 12:58

Jak to Beatko? To ja.............. facet ................słyszałem, czytałem, dotykałem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieźle! O tym jeszcze nie słyszałam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.