Facebook Google+ Twitter

Poprawka z egzaminów maturalnych

Maturzyści, którzy nie zdali najwyżej jednego egzaminu, będą mogli jeszcze raz do niego podejść. Możliwość powtórnego zdawania w tym samym roku to zupełna nowość w tak zwanej "Nowej Maturze".

 / Fot. PAP Lech MuszyńskiObecny tydzień będzie bardzo ważny dla wszystkich uczniów, którym nie powiodło się na tegorocznym egzaminie maturalnym. Między 25 a 29 sierpnia 2008 roku osoby te będą mogły jeszcze raz zmierzyć się z przedmiotami ustnymi, których nie zdali. Szansę na poprawienie wyników w części pisemnej dostaną we wtorek 26 sierpnia od godziny 9.

Zmiany zostały przygotowane po zakwestionowaniu przez Trybunał Konstytucyjny legalności zapisu o amnestii maturalnej. W tej sytuacji zdecydowano się na ułatwienia dla tegorocznych maturzystów - Dodana została od 2008 roku dodatkowa sesja poprawkowa w sierpniu dla osób, które z jednego egzaminu obowiązkowego (ustnego lub pisemnego) nie uzyskały wymaganych 30 proc. punktów - czytamy na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie mogą się dostać na studia wyższe - Tym którzy oblali, myślę, że warto dać jeszcze jedną szansę - mówi Anna Frenkiel dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. W poprzednich latach osoby, którym "podwinęła się noga" nie miały takich możliwości i musiały czekać do przyszłego roku by po raz wtóry podejść do egzaminu dojrzałości.

Na najbardziej prestiżowych uniwersytetach rekrutacja już dawno się skończyła, jednak w części prywatnych uczelni wyższych wciąż są wolne miejsca. Niż demograficzny, z którym mamy obecnie do czynienia spowodował, że na niektórych kierunkach nabór będzie trwał aż do 30 września. Osoby, które zdadzą poprawkowy egzamin otrzymają świadectwo dojrzałości 22 września 2008 roku, więc pozostanie im jeszcze tydzień by podjąć studia wyższe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Sory, że się wcinam, ale autor tylko sprostował> Miał do tego prawo, tak jak Ty i ja :). To własnie jest demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odniosłam się do zdania: >>W poprzednich latach osoby, którym "podwinęła się noga" nie miały takich możliwości i musiały czekać do przyszłego roku by po raz wtóry podejść do egzaminu dojrzałościW poprzednich latach osoby, którym "podwinęła się noga" nie miały takich możliwości i musiały czekać do przyszłego roku by po raz wtóry podejść do egzaminu dojrzałości, przy czym wyjątkiem był uprzedni rok, kiedy obowiązywała amnestia>.. Zresztą tak to jest, zwrócić dziennikarzowi uwagę to rozpętasz piekło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę o pomoc. Czy ktos wie, gdzie mogę znaleźć klucz z odpowiedziami na poprawkowy egzamin maturalny z historii. Nie jestem pewna, jak mi poszło, a czekanie na wyniki (miesiąc) będzie koszmarem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój artykuł nie rozmija się z prawdą - w poprzednich latach maturzyści nie mieli szansy na poprawę egzaminu w tym samym roku i jest to zupełna nowość.
Obowiązująca rok wcześniej amnestia maturalna to nie to samo co możliwość poprawkowego pisania jednego z egzaminów. Wtedy dostawało się maturę "od ręki", a teraz należy ją napisać jeszcze raz.
Sugeruję ci "galizelle" dokładnie czytać artykuły, które później komentujesz, bo twoja interpretacja nie jest zbyt trafna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor rozminął się z prawdą, pisząc, że w poprzednich latach maturzyści, którym podwinęła się noga, nie mieli takiej możliwości. Otóż rok temu obowiązywała amnestia, która była jeszcze lepsza niż tegoroczne poprawki - kto nie uzyskał wymaganych 30% z jakiegokolwiek egzaminu i tak miał maturę zdaną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.