Facebook Google+ Twitter

Poprzeczka idzie w górę. Kolejne nagrody rozdane

Cotygodniowy konkurs na najlepsze teksty przyniósł nam wiele niespodzianek. Pojawiło się kilkanaście tekstów informacyjnych godnych uwagi. Wśród nagrodzonych dwie autorki, które są z nami od niedawna.

I znów mieliśmy kłopoty bogactwa, czyli problem z wybraniem najlepszych tekstów informacyjnych. Tym razem stosunkowo mało było galerii fotograficznych, nie pojawił się ciekawy materiał audio-wideo - dlatego nie przyznaliśmy nagród w tych kategoriach.

Książkę Oriany Fallaci "Wywiad z sobą samą. Apokalipsa" otrzymuje Urszula Agata Marczewska autorka tekstu "Erasmus-Orgazmus, czyli jak się zdradza na stypendium" . W ten sposób szczególnie doceniamy jej pomysł i odwagę, by zrealizować taki temat. Zaznaczę tylko, że zabrakło w tym artykule nieco reportażowego stylu.

Wczoraj, niejako rzutem na taśmę, do grona nagrodzonych "awansowała" Marta Miłak. Jej relacja z finału 4. Łódzkiego Festiwalu Dobrego Smaku wyraźnie nam "zasmakowała". W tekście "Rozsmakuj się w Łodzi" (jest też fotogaleria na ten temat) wykazała się dziennikarskim rzemiosłem. Marta była na tej imprezie i - jak rozumiemy - miód i wino tam piła... Autorka otrzymuje książkę Stanisława Lema "Rasa drapieżców. Teksty ostatnie"). Nagrody 20.XI Fot. Tomasz Kowalski

Trzecia książka ("Mario Vargas Llosa "Pochwała macochy") trafia do Agnieszki Gierczak za recenzję „Cząstki elementarne”- film godny literackiego pierwowzoru" . Agnieszka znakomicie rozpracowała analogie między książką Michela Houellebecqa (według jego prozy powstał film), a ekranową rzeczywistością stworzoną przez Oskara Roehlera. Warto podkreślić, że Agnieszka obejrzała film na pokazie przedpremierowym i napisała recenzję bardzo szybko.

Konkurencja była niezwykle zacięta. Dlatego w tym miejscu dostrzegamy też zasługi i umiejętności następujących autorów:

Paweł Wężyk - " Przegląd europejskich lig piłkarskich" ,

Lidia Czerniga - "Lubię czytać kryminały" - Marcin Świetlicki o swojej książce ,

Mateusz Sienkiewicz - "Lumpeksy. Luksus z drugiej ręki" ,

Przemysław Styrna - "Wyniki typować w internecie czy tradycyjnie?",

Lidia Raś - "Nordic walking receptą na jesienny spadek formy" ,

Dorota Jucha - "Martwe gołębie w Tarnowie. Choroba, a może trucizna?" ,

Andrzej Albiniak - "Martha Stewart – cioteczka z Ameryki" ,

Dopisali też felietoniści. I tu warto docenić Piotra Czarnego - "Kto poniża innych, sam jest niski - Antoine de Saint Exupery" oraz Tomasza Sawczuka - "Nie odzierajmy człowieka z godności" .

Chciałbym jeszcze zachęcić wszystkich do odwagi w stosowaniu form, stylistyki i języka w materiałach. Dlatego przytaczam na koniec przykład artykułu Piotr Maya: "BMW R1100S. Replika kontra Yamaha TDM 900" .

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy. Na koniec kolejny raz prosimy o dokładne wypełnianie swojego profilu o dane kontaktowe (przypominamy dane są dostępne tylko dla redakcji). Agnieszkę zapraszamy po książkę do redakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

brawa wszystkim nagrodzonym !

Komentarz został ukrytyrozwiń

no naparwde niespodzianka :d po problemach z moim materialem....to w ogole nawet nie pomyslalam o tym :D ale dziekuje bardzo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coz za miła niespodzianka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluję wszystkim nagrodzonym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.