Facebook Google+ Twitter

Poprzez gry i zabawy do zdrowia

Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu - Wojciech Oczko.

Telefon komórkowy to wspaniały wynalazek. Oprócz funkcji komunikowania się, pełni rolę zegarka, budzika, kalkulatora, aparatu fotograficznego, kamery, notatnika i jeszcze wielu innych rzeczy w zależności od nowoczesności danego modelu. Posiada on jeszcze inną, być może marginalną, ale niepozbawioną swej atrakcyjności opcję, która daje możliwość rozrywki. Posiada, bowiem własne gry.

Są one niezwykle użyteczne w niektórych sytuacjach, takich jak: czekanie (na pociąg, autobus czy też na wizytę u lekarza itp.), czy odbywanie długiej podróży pociągiem, autokarem lub samolotem. Wówczas czas dłuży się niemiłosiernie, a my kumulujemy w sobie toksyczne emocje. Włączamy gierkę i już nasze myśli podążają w innym kierunku - nie widzimy przytłaczającego otoczenia, jesteśmy uspokojeni i skoncentrowani na swojej zabawie. Oddzielamy się od ponurej rzeczywistości, mamy od niej wytchnienie i zaspokajamy w ten swoją potrzebę ucieczki od sytuacji stresującej dając pochłonąć się grze.

Do odprężenia, spokoju, rozrywki, a przez to nabrania dystansu do otaczającego świata, chwili zapomnienia dążył człowiek od zawsze. Potwierdzenie tej tezy znajdujemy na stronach wikipedii, gdzie czytamy: „Zabawa jest aktywnością służącą rozrywce, sięgającą najgłębszych początków ludzkości. Z antropologicznego punktu widzenia nie istnieje społeczność (kultura, cywilizacja), której członkowie nie znaliby zabawy”.
Tak, więc od niepamiętnych czasów ludzie wymyślali różne formy aktywności w celu uprzyjemnienia sobie życia.

Zajmująca gra w komórce jest niewątpliwie spowinowacona z najstarszymi tego typu rozrywkami w historii ludzkości. Możemy się domyślać, że nasi przodkowie dla zabawy zajmowali się różnymi przedmiotami, które znaleźli w swym otoczeniu. Mogło to być rysowanie na piasku, rzucanie lub układanie, zabawa kamykami itp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ot co? Jakie to proste - połączyć z sobą co trzeba i już. Ale potrzebne są jeszcze chęci i działania. Tych niestety przeważnie nam brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2010 18:30

Bardzo mądre przesłanie tego tekstu. Z ust wielu lekarzy, z którymi przeprowadzałem rozmowy, słyszałem właśnie o uzdrawiających terapiach gier i zabaw. O tym, o czym właśnie piszesz! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.