Facebook Google+ Twitter

Poprzyj Kartę Praw Kobiety Rodzącej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-09 10:06

Karta Praw Kobiety Rodzącej 17 grudnia ma trafić na biurko minister zdrowia Ewy Kopacz. Razem z Kartą Rzecznik Praw Obywatelskich chce wysłać do resortu zdrowia podpisy z poparciem dlatego zachęca wszystkich do przyłączenie się do akcji.

 / Fot. http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=5869&s=1W ostatnich latach pogorszyła się dostępność kobiet ciężarnych i rodzących oraz noworodków do odpowiedniej opieki profilaktyczno-leczniczej. Brakuje miejsc na oddziałach położniczych i noworodkowych oraz ciągle pogarsza się standard udzielanych świadczeń. Niskie standardy opieki to rosnący strach przed ciążą, a ten z kolei jest jednym z elementów przyczyniających się do niżu demograficznego.

Reakcją na ten niepokojący stan rzeczy jest Karta Praw Kobiety Rodzącej. Dokument o którym mowa, 17 grudnia ma trafić na biurko minister zdrowia Ewy Kopacz. Razem z Kartą Rzecznik chce wysłać do resortu zdrowia podpisy z poparciem. Zachęcamy wszystkich do przyłączenie się do akcji zbierania podpisów pod Kartą.

Link do strony, na której mogą państwo składać podpisy pod Kartą Praw Kobiety Rodzącej http://www.rpo.gov.pl
Kontakt: serwisprasowy@brpo.gov.pl

Powiedzieli o Inicjatywie RPO:

- Jeżeli kobiety nie będą miały pełnego komfortu w trakcie ciąży i porodu część z nich zrezygnuje z macierzyństwa – Joanna Kluzik-Roztkowska, była minister pracy i polityki społecznej.
- Współczesna nauka daje kobiecie możliwość rodzenia bez bólu. Dlatego znieczulenia na Zachodzie to normalna praktyka - Tomasz Niemiec, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
- Wreszcie instytucja państwowa uznała, że kobieta rodząca ma przyrodzone i niezbywalne prawa. Postawa rzecznika jest godna pochwały, szkoda jedynie, że tego typu dokument nie jest dziełem rządu - Draginja Nadażdin, Amnesty International Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.