Facebook Google+ Twitter

Populacja LGBT w USA. Jaki wynik dały badania Gallupa?

Latynosi i Afroamerykani, kobiety i młodzi ludzie - to oni najczęściej identyfikują się z środowiskiem LGBT. Badanie przeprowadzone przez Instytut Gallupa objęło rekordową liczbę 121 tys. osób.

Dużą trudność nastręczało badaczom populacji LGBT (Lesbijki, Geje, Biseksualiści, Transseksualiści) w USA zdefiniowanie orientacji nieheteroseksualnych na użytek pomiaru. Zdecydowano się na samoidentyfikację, czyli deklarację badanych o tym, że identyfikują się z LGBT. Jest to szeroka i bardzo inkluzyjna miara osobistej identyfikacji. Zapytano respondentów: "Czy osobiście identyfikujesz się jako lesbijka, gej, osoba biseksualna lub transpłciowa?".

Dorośli w wieku od 18 do 29 lat (6,4 proc.) identyfikują się z LGBT ponad trzy razy częściej niż seniorzy w wieku 65 lat i więcej lat (1,9 proc.). Wśród osób w wieku 30 do 64 lat następuje spadek tożsamości LGBT - do poziomu 3,2 proc. u 30 - 49-latków i do 2,6 proc. u 50- do 64-latków. Młodsze kobiety są bardziej skłonne do identyfikowania się jako LGBT niż młodzi mężczyźni. Wśród 18 - 29-latków 8,3 proc. kobiet identyfikuje się jako LGBT w porównaniu do grupy 4,6 proc. mężczyzn w tym samym wieku.

4,6 proc. Afroamerykanów, 4 proc. Latynosów i 4,3 proc. Azjatów w porównaniu do 3,2 proc. białych Amerykanów identyfikuje się jako LGBT.

Choć różnica nie jest duża, to kobiety są nieco bardziej skłonne do identyfikacji z LGBT niż mężczyźni (3,6 proc. vs 3,3 proc.). Więcej niż 53 proc. osób LGBT to kobiety. Ogółem 3,4 proc. Amerykanów identyfikuje się jako LGBT - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Gallupa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.