Facebook Google+ Twitter

"Popularność nigdy mi nie przeszkadzała" - wywiad z Olgą Bończyk

Współautorzy: Filip Chochół

Mogła być znaną pianistką, wybrała karierę aktorki i wokalistki. Zaczęła w siebie wierzyć dopiero cztery lata temu. Jest przekonana, że czuwa nad nią anioł stróż. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Olga Bończyk.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Olga Bończyk / Fot. Filip ChochółSwoją przygodę z estradą zaczynała od muzyki. Już w wieku sześciu lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej. Mimo że przez ciągłe ćwiczenia i dodatkowe zajęcia nie miała normalnego dzieciństwa, nie żałuje godzin poświęconych przy fortepianie, bo obecnie często czerpie z tych doświadczeń. Chociaż otworem stała przed nią kariera pianistki, Olga Bończyk uznała, że inaczej widzi swoją przyszłość i postanowiła rozwijać się wokalnie.

Przez dziewięć lat śpiewała w Spirituals Singers Band. "W tamtych czasach zbudowałam cały fundament do tego, co obecnie robię" - przyznaje Olga Bończyk. Razem z zespołem nagrywała płyty, koncertowała po całym świecie i doskonaliła swój warsztat estradowy.

Aktorka i wokalistka Olga Bończyk gościła w redakcji W24 / Fot. Filip ChochółMimo ogromnych sukcesów muzycznych zdecydowała się wyjechać do Warszawy, gdzie nikt o niej nie słyszał i od początku pracować na swoje nazwisko. Po przeprowadzce zależało jej głównie na rozwoju kariery aktorskiej, więc za wszelką cenę starała się nie eksponować muzycznych uzdolnień. Rozpoczęła od przygody z dubbingiem, później ukończyła szkołę charakteryzacji telewizyjno-teatralnej, aż w końcu otrzymała rolę doktor Edyty w "Na dobre i na złe". Gra w serialu przysporzyła jej z dnia na dzień ogromnej popularności, ale w końcu do tego cały czas dążyła.

Wielu Polaków o jej talencie wokalnym dowiedziało się dopiero podczas programu "Jak oni śpiewają". "Proponowano mi udział już w pierwszej edycji show, ale uznałam, że jako zawodowa wokalistka nie powinnam w nim występować" - zaznacza Olga Bończyk. Produkcji udało ją się namówić do wzięcia udziału dopiero przy okazji trzeciej edycji. Dziś artysta wie, że była to bardzo dobra decyzja, której w ogóle nie żałuje. Program otworzył jej wiele drzwi - niedawno wydała płytę z przebojami Kaliny Jędrusik, a obecnie pracuje nad solowym krążkiem.

Obejrzyj cały wywiad z Olgą Bończyk:

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

zbudowanenapiasku
  • zbudowanenapiasku
  • 12.09.2012 11:33

Bardzo ciekawy wywiad. Świetna Babeczka!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janka
  • Janka
  • 11.09.2012 18:07

A ja gotuję rosół mężowi w niedzielę i cieszę się że mam dla kogo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.