Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21742 miejsce

Popularność Pokemon Go gwałtownie spadła

Ogromnym zaskoczeniem był głośny debiut gry "Pokemon Go" w pierwszej połowie lipca tego roku. Wraz z końcem wakacji popularność gry zaczyna spadać.

 / Fot. CC0 Public DomainGra Pokemon Go stała się popularna jeszcze przed jej oficjalną premierą w wielu krajach. Tak było chociażby w Polsce. Potem przyszła zaskakująca informacja, że w USA aplikacja wyprzedziła takich gigantów jak Twitter czy Tinder. Gdy wreszcie doczekaliśmy się naszej rodzimej premiery była już bardzo popularna w naszym kraju. Już wtedy zaczęły pojawiać pierwsze, pełne niezadowolenia opinie graczy. Dotyczyły one głównie braku znaczących zmian w aktualizacjach. Gra szybko nudziła się użytkownikom. Zawodził również system namierzania pokemonów. Po jednej z kolejnych aktualizacji, twórcy gry wydali oświadczenie w którym zapewnili, że cały czas pracują nad ulepszeniem tej funkcji.

W ostatnim czasie liczba graczy spadła z 45 milionów do 30. Winę za to ponosić mają sami twórcy. Firma przez niemal dwa miesiące od premiery nie wprowadziła obiecanej możliwości wymiany pokemonów między graczami, nie mówiąc już o możliwości walki między nimi. Nie pojawił się również żaden z hucznie zapowiadanych eventów, na których można by złapać jednego z legendarnych pokemonów. Zamiast tego doszło wpadek takich jak, przypadkowe wysłanie do niektórych graczy rzadkich pokemonów, do czego podobno firma już się przyznała, albo szereg różnego rodzaju botów wykorzystywanych przez nieuczciwych graczy do ułatwienia sobie rozgrywki.

Z nagłego spadku liczby użytkowników aplikacji są jednak niektórzy gracze zadowoleni. Według nich wykruszyli się tzw. sezonowcy, a pozostali "prawdziwi gracze" dla których Pokemon Go to coś więcej niż rozrywka dla zabicia nudy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: gra Pokemon Go


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakby ktoś szukał poradnika do pokemon go lub ma pytania to mozna poczytac troche na http://pokegold.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie gram, ale śledzę losy gry i graczy...Taki paradoks.
Ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.