Facebook Google+ Twitter

Pora na szczepienia przeciwko grypie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-26 08:38

W aptekach pojawiły się szczepionki przeciwgrypowe. Słoneczna pogoda sprawia, że chwilowo zapomnieliśmy o grypie, ale lekarze przypominają, że teraz właśnie jest najlepszy czas na zaszczepienie się.

fot. Paweł Nowak, Dziennik Łódzki W aptece przy ul. Zamenhofa w Łodzi można kupić dwa rodzaje szczepionek. Influvax kosztuje 36 zł, a Vaxigrip – 40 zł.

– Pyta o nie wiele osób – mówi farmaceutka z tej apteki. – Sporo pacjentów również je kupuje. Otrzymaliśmy informację, że w hurtowni już zabrakło szczepionek.

Do sezonu grypowego przygotowują się także poradnie podstawowej opieki zdrowotnej. Łodzianie chorują teraz głównie na niegroźne przeziębienia, które łapią osoby wrażliwe na dość duże zmiany temperatury (rano i wieczorem jest zimno, w ciągu dnia grzeje słońce). Najczęściej katar i gorączka przytrafiają się dzieciom.

– Jak zwykle będziemy proponować naszym pacjentom szczepienia i to już wkrótce – mówi Ewa Pakuła, kierownik NZOZ Medycyna Grabieniec. – Firma zaopatrująca nas w szczepionki przeciwgrypowe obiecała pierwszą dostawę jeszcze w tym tygodniu.

Szczepionka przeciwko grypie nie jest refundowana, dlatego szczepimy się na własny koszt. Nie wszystkie poradnie dysponują szczepionkami, ale bez problemu można się w nich zaszczepić, jeśli wcześniej kupimy szczepionkę w aptece (są dostępne bez recepty).

– Ze względu na przepisy, które zabraniają publicznym placówkom pobierać opłaty za usługi medyczne, nie zapewniamy pacjentom szczepionek, które później podawalibyśmy im odpłatnie – mówi Irena Brykała, dyrektor Miejskiej Przychodni Lecznicza. – Zamówiliśmy natomiast partię szczepionek dla naszych pracowników.

Zwyczaj finansowania szczepionek dla pracowników przez zakłady pracy jest coraz powszechniejszy. Dlatego zanim wybierzemy się do apteki, warto sprawdzić, czy nasz pracodawca nie planuje takiej akcji.

(mig) – Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.11.2009 23:29

Vaxigripem z jakieś 3 lata się szczepiłem i byłem zadowlony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.kodeks-a-zdrowie.pl/

warto przeczytac polecam goraco

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.