Facebook Google+ Twitter

Porada prawna internetowej kancelarii

Porady prawne świadczone przez internet stają sie coraz popularniejsze w świecie. Czy przyjmą się również na polskim rynku?

 

Coraz większą popularność zdobywają usługi prawne świadczone w sieci. W Polsce dopiero odkrywane, cieszą się dobrą sławą w państwach Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych. Czy ta forma komunikacji ze znawcami prawa przyjmie się w naszym kraju? Pomysł internetowych porad wydaje się interesujący i ma z pewnością wiele plusów.

 


Jakie są ich zalety? 


Przede wszystkim dostępność 24 godziny na dobę, możliwość łatwego kontaktu z klientem niezależnie od miejsca jego zamieszkania oraz maksymalnie skrócony czas wykonywania usług. „Internetowi’’ prawnicy  udzielają porad głównie w zakresie prawa: cywilnego, gospodarczego, handlowego, karnego, prawa spółek i postępowania cywilnego, podatkowego, pracy, ubezpieczeniowego, szeroko pojętego prawa Unii Europejskiej. Udzielają również pomocy w rozliczeniach z fiskusem i przygotowują pisma procesowe.


 

W jaki sposób świadczone są porady?


Najpierw klient wysyła pocztą elektroniczna pytanie do prawnika. Powinien umieścić w nim jak najwięcej szczegółów i informacji dotyczących sprawy. Pytania nie muszą natomiast zawierać tożsamości, instytucji, nazw firm ani też nazwy miejscowości gdzie sprawa ma miejsce. Następnie klient otrzymuje e-mailem szczegółowa odpowiedz dotycząca kosztu oraz terminu realizacji  usługi. Jeśli zaakceptuje  warunki umowy, kancelaria wysyła formularz zlecenia e-mailem lub faksem a klient po  jego podpisaniu odsyła go z powrotem. Cena każdej usługi ustalana jest w sposób indywidualny, zależy od sprawy i stopnia jej skomplikowania. Porady realizowane są po otrzymaniu formularza zlecenia. Każdemu klientowi  przysługuje  prawo do złożenia reklamacji, najczęściej w ciągu kilku dni od daty jej udzielenia.

 

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.