Facebook Google+ Twitter

Poradnia internetowa i HIV

Od poniedziałku 5 października w Warszawie będzie działać internetowa poradnia dla wszystkich osób, które chcą wiedzieć jak duże jest ryzyko zarażenia HIV.

Otwarcie i test działania platformy nastąpi podczas konferencji z udziałem przedstawicieli miasta i twórcy platformy: Stowarzyszenia Lamda Warszawa. Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w sali konferencyjnej na Senatorskiej 27 (I piętro).

Jak nie zarazić się HIV, jak z nim żyć, gdzie zgłosić się po pomoc - to zaledwie fragment uruchamianej dopiero platformy. Radami i konsultacjami socjalnymi będą służyć psychologowie oraz doradcy prawni. Częścią projektu jest grupa wsparcia. Jak na internet przystało, ma ona formę forum. Pieczę będą nad nim sprawować moderatorzy.

Podobne platformy działają w innych miastach, a także na terenie całej Unii Europejskiej. Typowe dla nich jest udzielanie porad za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wersja warszawska ma wykroczyć daleko poza tę formę. Funkcjonalność platformy w poniedziałek przetestują dziennikarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.