Facebook Google+ Twitter

Poradnictwo i wsparcie dla osób doznających przemocy

Forum dyskusyjne Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ w Warszawie to miejsce, w którym osoby doznające przemocy mogą otrzymać pomoc i porady.

 / Fot. Tomasz PietrzakInternet jest coraz częściej wykorzystywanym narzędziem służącym do komunikacji, poszukiwania informacji a także miejscem uzyskania wsparcia, pomocy, poradnictwa.

Wiele osób krzywdzonych żyje w przekonaniu, że przemoc domowa nie powinna wychodzić poza "cztery ściany", lecz tak nie musi być. Często łatwiej jest opisać swój problem, niż o tym mówić, a co dopiero udać się do instytucji pomocowej lub skontaktować z dzielnicowym czy pracownikiem socjalnym.

Z tym przeświadczeniem powstało forum Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ w Warszawie. Forum przeznaczone jest głównie dla osób doświadczających przemocy, poszukujących wsparcia oraz osób, które chcą wsparcia udzielić. Zaznaczyć należy, że forum jest pierwszym skutecznym tego typu miejscem na terenie naszego kraju.

Przewodnim celem forum jest wyjście naprzeciw potrzebom osób pokrzywdzonych w związku z przemocą w rodzinie. Na łamach forum można także podyskutować, wymienić opinię na dany temat, co niejednokrotnie owocowało tym, że osoba doświadczająca przemocy odważyła się udać do danej placówki pomocowej i uzyskać tak oczekiwane wsparcie.

Do sukcesów można zaliczyć fakt, że na łamach forum powstał specjalny dział dla profesjonalistów, z którego mogą korzystać pomagacze, tj. między innymi pracownicy socjalni, psycholodzy, psychiatrzy, terapeuci, pracownicy służb mundurowych, w tym dzielnicowi.

Przemoc w rodzinie dotyczy całego kraju w tym także miasta, w którym Państwo pracujecie, mieszkacie, uczycie się. Każdy krok dążący do zatrzymania przemocy, stabilizacji życia rodzinnego jest powodem do radości oraz, co najważniejsze, godnego i spokojnego życia w rodzinie.

Forum Dyskusyjne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.