Facebook Google+ Twitter

Poradnik Aktywnego Seniora

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-23 16:19

Seniora często postrzega się jako osobę, która najlepsze lata życia ma już za sobą. Jednak polski rynek usług dla seniorów w coraz większym stopniu pozwala na przeżycie drugiej młodości na wiele wyjątkowych sposobów.

W czasach dynamicznie rozwijającego się rynku usług dla seniorów inicjatywy podejmowane przez przedsiębiorców sprawiają, że bycie seniorem nabiera nowego, pełnego znaczenia. Poniżej kilka informacji o tym jak korzystając z dobrodziejstw rynku żyć pełnią życia.

Podróże kształcą, uczą, bawią

Dzięki programowi Europe Senior Tourism, przygotowanemu przez rząd Hiszpanii i autonomiczne rządy Balearów i Andaluzji, osoby w wieku 55-75 lat mogą korzystać z uroków Półwyspu Iberyjskiego na preferencyjnych warunkach.

W ramach inicjatywy, wspieranej przez Unię Europejską, przeznaczone zostało aż 1 mln euro na dofinansowanie wycieczek europejskim seniorom. Dodatkową atrakcją wyjazdów jest specjalny program, który pozwala seniorom na korzystanie z różnego rodzaju zajęć sportowych, lekcji tańca czy terapii śmiechem.

Bogata oferta biur podróży pozwala także na korzystanie z wycieczek krajowych. Popularne miejscowości nadmorskie jak Międzyzdroje, Pobierowo, Darłowo czy górskie klimaty w Karpaczu albo Wiśle, dają seniorom wiele okazji do podróży. Obok wyjazdów turnusowych organizowane są również tzw. wycieczki objazdowe, trwające od jednego do kilkunastu dni. Biura podróży dbają o to aby w ramach takich wyjazdów seniorzy mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich programów oraz niższej ceny.

Doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu są również sanatoria. Położone w ciekawych miejscach jak Duszniki Zdrój czy Jastarnia, oprócz swoich funkcji leczniczych czy rehabilitacyjnych pełnią również rolę ośrodków wypoczynkowych. W ramach turnusów seniorzy korzystać mogą w wielu przypadkach z ciekawej oferty programowej jak zajęcia na basenie, spacery czy wyprawy rowerowe. Dodatkowym atutem wyjazdów sanatoryjnych jest możliwość otrzymania dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna J.
  • Anna J.
  • 14.03.2011 19:17

Jest to super- że są organizowane takie zajęcia, ja nauczyłam się pływać i chciałabym nauczyć się tańczyć , ponoć są organizowane takie lekcje dla seniorów. Była bym bardzo wdzięczna żeby mi ktoś podpowiedział gdzie w Łodzi są takie zajęcia. [

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszystko się zmienia i seniorzy coraz lepiej sobie radzą w życiu. Wystarczy się nie bać nowości i wszystko jest prostsze. Można bez problemu nawiązywać znajomości, korzystać z techniki i zdobywać informacje dla seniora

http://bycseniorem.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.