Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29206 miejsce

Poradnik narciarza. Jak przygotować się do sezonu?

Żeby w pełni móc cieszyć się zimą, śniegiem i szalonym pędem w dół stoku nie wystarczą dobre chęci i odrobina sportowego zacięcia. Jak każda dyscyplina, tak i ta wymaga odpowiedniego przygotowania. Jakiego?

- Sezon zimowy to moment, w którym większa liczba klientów zapomina o ubezpieczeniu i niestety potem się okazuje, że jest to również czas, kiedy jest ono najbardziej potrzebne. O uraz na stoku nie trudno, zwłaszcza, że większość narciarzy nie przygotowuje się do wyjazdu w odpowiedni sposób
- mówi Łukasz Neska z Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl - Często zapominamy, że szusowanie to nie tylko przyjemność dla nas, ale też ciężka praca fizyczna dla naszych mięśni, które jeżeli nie są do niej przyzwyczajone, szybko odmówią nam posłuszeństwa.

Każda osoba, wyjeżdżająca na zimowy wypoczynek, powinna pamiętać o trzech, złotych zasadach: odpowiednie przygotowanie fizyczne, strój i sprzęt. Jeżeli zadbamy o te trzy kwestie, to wystarczy jeździć uważnie i bezpieczeństwo na stoku mamy zagwarantowane.

Jeżeli ktoś jest aktywny fizycznie na co dzień, to trening przed urlopem zimowym nie będzie mu potrzebny. Natomiast w momencie, gdy na regularne ćwiczenia nie ma czasu, to na 5-6 tygodni przed wyjazdem należy zacząć pracę nad kondycją i tymi partiami mięśni, które szczególnie będą narażone na wysiłek podczas szaleństw na stoku. Grupy mięśniowe, nad którymi należy popracować przed wyjazdem znajdują się na: udach, łydkach, pośladkach, brzuchu, grzbiecie i obręczy barkowej. By się nie przeforsować i nie zniechęcić do aktywności polecamy ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu. Ważna jest również gimnastyka, która wzmocni ogólną kondycję. Osobom nielubiącym joggingu, zalecane są długie spacery, nordic walking, pływanie lub jazda na rowerze. Po co to wszystko? Nie tylko ze względu na to, że sprawne ciało zminimalizuje ryzyko kontuzji, ale również dlatego, że odpowiednio przygotowani będziemy w pełni czerpać przyjemność z jazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.