Facebook Google+ Twitter

Poradnik (nie tylko) dla wdów

Wśród całej masy poradników, zalegających na półkach księgarskich, na ten warto zwrócić uwagę, może nawet zapytać księgarza. A to ze względu na niewielki format książki i ledwie 130-stronicową zawartość.

Okładka książki Angeliki Daiker. / Fot. www.wydawnictwowam.plPoradnik Wydawnictwa WAM dla owdowiałych kobiet "Znów będzie pięknie, choć inaczej" wyróżnia się również i tym, że nie został napisany przez kolejnego celebrytę, lecz osobę mającą odpowiednie wykształcenie, a co najważniejsze: doświadczenie w dziedzinie, o której pisze. Angelika Daiker jest doktorem teologii (co jednak w żadnym stopniu nie determinuje charakteru jej książki i zawartych w niej wywodów), pracuje jako referent do spraw opieki nad umierającymi i osobami po stracie bliskich. Pomaga ludziom w żałobie, prowadząc ich terapię indywidualną i zbiorową.

Jej książeczka "Znów będzie pięknie, choć inaczej. Poradnik dla owdowiałych kobiet", przełożona na język polski przez Paulinę Filippi-Lechowską, jest wynikiem dziesięciu lat pracy z owdowiałymi paniami. Zasłyszane w tym czasie historie autorka przytacza w omawianej pracy. Robi to w sposób dość skrótowy, bez zbędnego epatowania nieszczęściem, w quasi poetyckiej formie. To w tych opowieściach przedstawione są różnorodne okoliczności utraty najbliższej osoby i niejednakowe reakcje kobiet na swoją nową sytuację życiową. Sporo miejsca Angelika Daiker poświęca otoczeniu wdowy, czyli bliższym i dalszym członkom rodziny, przyjaciołom i znajomych oraz ich reakcjom na te nowe, także dla nich, okoliczności. To sprawia, że poradnik wydany przez WAM powinni przeczytać też ci, którzy w swoim otoczeniu mają kobietę - wdowę. Wyważone porady Angeliki Daiker na pewno wielu z czytelników pomogą znaleźć się i odnaleźć w tej sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.