Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18329 miejsce

Poradzili sobie z testem, torem przeszkód, ratownictwem drogowym

W finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego województwo lubelskie reprezentować będą uczniowie szkoły podstawowej w Korczowie, gimnazjum i ich starsi koledzy z Centrum Edukacji w Biłgoraju.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin18 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych przystąpiło w Zespole Szkół w Zalesiu do rywalizacji ze znajomości przepisów ruchu drogowego, wykorzystania wiedzy w praktyce oraz udzielania pierwszej pomocy.

A oto kolejność drużyn na podium: szkoła podstawowa w Korczowie, w Zalesiu i w Krynce.

Za nami 39 Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Moto - Kart” Biłgoraj oraz Regionalne Centrum Edukacji Motorowej w Biłgoraju.

 / Fot. Archiwum KWP LublinPo emocjonującej walce I miejsce zajęła drużyna gospodarzy, gimnazjum w Biłgoraju, przed rówieśnikami z Krynki i Czemiernik.

Zwycięzcy wystąpią w Finale XXIX Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Kraśnicy (woj. opolskie) w dniach 6 – 8 czerwca 2016r.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w Zamościu.

Zwycięzcami okazali się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zamościu, trzecie - I LO w Łukowie.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Podczas zmagań zawodnicy rozwiązywali test, który obejmował przepisy ruchu pieszych, rowerzystów, znajomość znaków oraz sytuacje w ruchu drogowym - podsumował naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublinie nadkom. Robert Koźlak. - Do zadań finalistów ocenianych przez jury należało także: udzielenie pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa rowerem, motorowerem, a także samochodem.

Cieszę się z niezwykle wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych wszystkich uczestników turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym województwie. Gratuluję uczniom i ich opiekunom oraz dyrekcjom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Finał XX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbędzie się 15 - 17 czerwca br. w Policach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.