Facebook Google+ Twitter

Poranny strajk komunikacji miejskiej w Łodzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-02 08:30

Dwie godziny trwał strajk ostrzegawczy organizowany przez zakładową NSZZ "Solidarność" w łódzkim MPK. Od 4:00 do 6:00 część tramwajów i autobusów nie wyjechało z łódzkich zajezdni. Związkowcy, mimo wielokrotnych rozmów, nie mogą dojść do porozumienia z zarządem spółki w sprawie podwyżek.

Strajk ostrzegawczy został ogłoszony w trzech zajezdniach autobusowych i dwóch tramwajowych. Przewodniczący Solidarności w MPK Krzysztof Frątczak tłumaczył, że o tym, czy pojazdy komunikacji miejskiej wyjadą rano na ulice Łodzi mieli zdecydować sami pracownicy.

Najdłużej na komunikację trzeba było czekać w okolicach ulicy Limanowskiego.To głównie z tej zajezdni nie wyjechały autobusy. Łodzianie nie kryli złości, gdyż na przystankach brakowało informacji o strajku. Wiele osób spóźniło się do pracy.

Na razie nie wiadomo dokładnie, ilu pracowników wzięło udział w akcji strajkowej. Rzecznik MPK Bogumił Makowski poinformował, że dokładne dane będą znane około południa. Wtedy też będzie wstępnie wiadomo, jakie straty akcja spowodowała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.