39954 miejsce

Porażka Asseco Prokomu w Eurolidze. Zadecydowała ostatnia kwarta

Zespół z Gdyni przegrał w Eurolidze szósty mecz z rzędu. Tym razem, pogromcą Asseco okazał się izraelski zespół Maccabi Tel Awiw.

koszykarz Asseco Prokom Gdynia / Fot. Robert Young, domena publicznaPoczątek meczu w gdańskiej Ergo Arenie miał niespodziewany przebieg. Skazywany na pożarcie przez jedną z najlepszych drużyn Europy, zespół z Gdyni grał mądrze, odważnie, przeprowadzając raz po raz dynamiczne akcje. Pierwszą kwartę gdynianie zwyciężyli czterema punktami, drugą trzema. Prowadzenie do przerwy różnicą 7 oczek, z tak silnym zespołem jak Maccabi należało powoli traktować w kategorii sensacji.

W drugiej połowie Maccabi zaczęło jednak odrabiać straty. Bardzo wyrównana trzecia kwarta, wygrana przez gości zaledwie dwoma punktami, nie zapowiadała prawdziwej tragedii Prokomu. W czwartej kwarcie Maccabi niestety zmiażdżyło mistrzów Polski, wygrywając ją różnicą 21 punktów a cały mecz zakończył się wynikiem 73:89.

Najskuteczniejszym graczem Prokomu był Mahalbasić, który zdobył 14 oczek. W drużynie gości brylował Hickman kończąc mecz z dorobkiem 20 punktów.

W drugim meczu tej grupy, wicelider tabeli Unicaja Malaga pokonała Albę Berlin 74:63.

Dzisiaj w ostatnim spotkaniu dziewiątej kolejki francuski Elan Chalon-sur-Saone zmierzy się z włoskim MDP Siena.

ASSECO PROKOM GDYNIA - MACCABI TEL AWIW 73:89 (19:15; 23:20, 23:25; 8:29)
ASSECO: Mahalbasić 14, Blassingame 13 (4), Ponitka 13 (1), Richards 10, Koszarek 10 (1), Acker 6, Hrycaniuk 5, Pamuła 2, Roszyk, Szczotka. Trener : Kemzura.

MACCABI: Hickman 20 (2), Eliyahu 16, Ohayon 14 (2), James 10, Smith 6 (2) – Logan 12 (3), Thomas 8, Caner-Medley, Shermadini 1, Roth, Segev, Landesberg. Trener : Blatt.

Tabela grupy B Euroligi
:

(liczba punktów, ilość rozegranych spotkań, wygrane, porażki, punkty zdobyte, punkty stracone)

1. Maccabi Tel Awiw 16 9 7 2 732:646
2. Unicaja Malaga 16 9 7 2 676:653
3. MDP Siena 13 8 5 3 688:641