Porażka Gwardii w pierwszym meczu pucharu CEV

W pierwszym meczu europejskiego pucharu CEV IMPEL siatkarki Gwardii Wrocław uległy drużynie Rabita Baku 1:3.

IMPEL Gwardia Wrocław (fotografia ilustracyjna) / Fot. Bartosz SenderekPierwszy set zakończył się wynikiem 20:25 dla mistrzyń Azerbejdżanu, w drugim Gwardzistki zdołały doprowadzić do gry na przewagi, ostatecznie kończąc seta wygraną 26:24. Ostatnie dwa sety należały do zawodniczek z Baku, które kolejno wygrywały 25:15 oraz 25:11.

Mecz z powodu wcześniejszej rezerwacji Orbity, w której odbywa się gala lodowa został rozegrany na hali w Twardogórze.

Rewanżowe spotkanie w stolicy Azerbejdżanu Wrocławianki rozegrają już 10 grudnia. Wygrana w dwumeczu da jednej z drużyn awans do drugiej rundy w której zmierzy się ze zwycięscą dwumeczu Sliedrecht Sport (Holandia) - Rocheville Le Cannet (Francja). W przypadku porażki w pucharze CEV Gwardia będzie miała prawo do gry w innych europejskich rozgrywkach - Challenge Cup.

Źródło: sportall.pl