135643 miejsce

Porażka Kubota

Swoją przygodę z turniejem singlistów w tegorocznym Australian Open zakończył najlepszy polski tenisista, Łukasz Kubot.

Ale wstydzić Polak się nie ma czego. Po pierwsze, jest pierwszym tenisistą z naszego kraju, który doszedł aż do 4 rundy. Po drugie, rywal z jakim się spotkał, to ścisła, światowa czołówka. Serb Novak Djokovic, bo o nim mowa, to najlepszy zawodnik turnieju w Melbourne z 2008 roku.

Mecz od początku układał się po myśli faworyta. Szybkie przełamanie serwisu Kubota ustawiło cały pierwszy set. Polak przegrał tę partię 6-1. Podobny przebieg miała druga odsłona. Nasz zawodnik nie potrafił podjąć wyrównanej walki z Serbem. Przegrał 6-2. Dopiero w trzecim secie Kubot zaczął grać lepiej, wygrywał własne podanie. Jednak w końcówce Djokovic przełamał serwis Polaka i zakończył mecz 3-0, wygrywając ostatniego seta 7-5.

Kubot gra jeszcze w turnieju, gdzie razem z Austriakiem Marachem jest rozstawiony z numerem 5.

Djokovic (3) - Kubot 3-0
(6-1, 6-2, 7-5)