Porażka Lecha z FC Motherwell

Piłkarze Lecha Poznań przebywający na zgrupowaniu w austriackim Kaprun rozegrali drugie spotkanie sparingowe. Tym razem ze szkockim FC Motherwell. Mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy z wysp 3:0

Można śmiało stwierdzić, że wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Podopieczni Franciszka Smudy w przekroju całego spotkania mieli przewagę, której jednak nie potrafili udokumentować bramkami. Szkoci popisali się zaś bardzo dobrą skutecznością, wykorzystując w pierwszej połowie wszystkie stworzone sytuacje. W 28. minucie gry strzałem z 16. metrów Emiliana Dolhe, zaskoczył Simon Mensing i było 1:0. 15 minut później ten sam zawodnik wykorzystał błąd defensorów "Kolejorza" i strzałem przy słupku podwyższył wynik na 2:0.

Druga połowa to nadal przewaga poznańskich piłkarzy, którzy długo utrzymywali się przy piłce. Spotkanie w tej fazie znacząco się zaostrzyło, było dużo ostrej gry, co doprowadziło do tego, że sędzia spotkania, pomimo czysto sparingowego charakteru meczu, musiał pokazać trzy żółte kartki. Wynik spotkania podwyższył w 62. minucie testowany w Motherwell Adam Czerkas. Piłkarze Lecha najbliżsi strzelenia bramki byli po uderzeniu Iljana Micanskiego. Piłka po trafieniu napastnika z Bułgarii trafiła jednak tylko w boczną siatkę.

Pomimo przegranej Franciszek Smuda był zadowolony ze sparingu: - przede wszystkim Szkoci zagrali bardzo agresywnie i tym wygrali z nami to spotkanie. Dla nas to dobry przykład na przyszłość, na grę w europejskich pucharach, jak należy podchodzić do takich spotkań.
Szkoleniowiec "Kolejorza" w wywiadzie dla oficjalnej strony Internetowej Lecha Poznań podkreśla również, że ostateczny skład na pierwsze mecze ligowe nie jest jeszcze wykrystalizowany: - w tej chwili trwają jeszcze próby w różnych ustawieniach, praktycznie w każdym meczu grają inni zawodnicy, ale te ostatnie sparingi zagramy już w mniej więcej takim zestawieniu, w jakim będziemy chcieli grać w ekstraklasie. Na spotkaniu obecny był prezes Lecha, Jacek Rutkowski.

W poprzednim sparingu rozegranym w Kaprun Lech przegrał z rumuńskim FC Cluj 2:3. Z tym samym przeciwnikiem nie poradziło sobie również Zagłębie Lubin ulegając 0:2.

Lech Poznań - FC Motherwell0:3
(0:2)

bramki: Mensing (28', 42'), Czerkas ('62)

Lech (I połowa): Dolha - Kikut, Dymkowski, Tanevski, Paulauskas - Zając, Murawski, Wilk - Reiss, Quinteros - Rengifo[br]

Lech (II połowa): Dolha - Kikut (53.Czarnecki), Dymkowski, Kucharski, Paulauskas - Florian, Injać, Scherfchen, Pitry - Micanski, Quinteros