Facebook Google+ Twitter

Porażka Marty Domachowskiej w turnieju na Bali

Marta Domachowska doszła do ćwierćfinału imprezy kategorii Tier III. Półfinał był już jednak nieosiągalny, bowiem na drodze młodej Polki stanęła doświadczona Szwajcarka Patty Schnyder.

Marta Domachowska / Fot. PAP/EPAPatty Schnyder od lat utrzymuje się w światowej czołówce. Swój debiut na światowych kortach miała w 1994 roku, a na koncie ma już sporo sukcesów, w tym 10 wygranych turniejów. Przy niej osiągnięcia Domachowskiej są dość mizerne. W tym roku Polka osiągnęła życiowy sukces dochodząc do czwartej rundy Australian Open, gdzie po znakomitej grze uległa dopiero Venus Williams. Późniejsze rezultaty nie mogły jednak Domachowskiej zadowalać.

Porażki w eliminacjach z o wiele słabszymi zawodniczkami, czy przegrane w pierwszych rundach nie były ani dla zawodniczki, ani dla jej kibiców, satysfakcjonujące. Ćwierćfinał osiągnięty w turnieju niskiej kategorii na indonezyjskiej wyspie Bali brzmi całkiem dobrze, ale patrząc z kim Polka wygrała, a w jakim stylu uległa Schnyder, każe spojrzeć na rezultat nieco inaczej.

Domachowska pokonała w pierwszej rundzie Indonezyjkę Tanantę 6:2, 6:3, natomiast w drugiej uporała się z jedną ze starszych zawodniczek, czyli Amerykanką Jill Craybas. Ten pojedynek nie był jednak spacerkiem, a gra pokazana przez Polkę zachwycić nie mogła. Wszystkie słabości polskiej zawodniczki bezlitośnie obnażyła Patty Schnyder. Szwajcarka jest tenisistką dobrą, ale z biegiem lat coraz mniej skuteczną. Wydawało się, że Polka jest w stanie nawiązać z nią wyrównaną walkę, natomiast rzeczywistość okazała się inna - Domachowska została zdeklasowana przez rywalkę. Wygryła zaledwie cztery gemy. Spotkanie trwało nieco ponad 50 minut i sam czas rozgrywania pojedynku mówi wszystko.

Domachowska przede wszystkim fatalnie serwowała, co przy jej warunkach fizycznych jest zaskakujące. Z tym elementem Polka ma wyraźne problemy od lat, ale kolejni trenerzy nie są w stanie nic z tym zrobić. Polka popełniła 8 podwójnych błędów serwisowych, ponadto zbyt rzadko trafiała pierwszym podaniem. Drugie jest już stosunkowo słabe i jest kopalnią punktów dla przeciwniczek. Przy drugim serwisie Polka wygrała zaledwie 26 proc. piłek! Kiepska skuteczność serwisu sprawiła, że Domachowska przegrała 5 gemów przy swoim podaniu i tylko raz zdołała przełamać Szwajcarkę. Mieszkanka Warszawy w każdym elemencie znacznie ustępowała rywalce. Wystarczy wspomnieć, że Polka wygrała 47 proc. wszystkich piłek przy swoim podaniu, natomiast przy returnie zaledwie 30 proc.! U Schnyder ta statystyka prezentuje się o niebo lepiej - 70 proc. zdobytych punktów przy serwisie,a przy gemach serwisowych przeciwniczki 53 proc.

Domachowska prezentuje dość agresywną grę, poprawiła poruszanie się po korcie, ale wydaje się że najtrudniejsze wciąż przed nią. Przede wszystkim należy trenować serwis, który przy sile i warunkach fizycznych Marty może jej przynosić mnóstwo punktów. Ponadto odporność psychiczna także mocną stroną Polki nie jest. Jeśli przed przyszłym sezonie te elementy zostaną poprawione, Domachowska ma szansę osiągnąć znakomite rezultaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ale w taki sposób pisze się o spotkaniach, których nie dało się obejrzeć. Sam często podpieram się statystykami, gdy piszę o meczach, gdy relacjonuję jakiś turniej, z którego nigdzie nie ma transmisji. Poza tym, że nie ma wyniku to nie mam nic do zarzucenia temu newsowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się że za dużo jest tutaj statystyk, i tak jak przedmówcy mówią brak wyniku. Nie podoba mi się też sytuacja że piszesz tyle o statystykach meczu, a tego spotkania nie oglądałaś :). No chyba że masz jakąś lokalną stację indonezyjską to zwracam honor ;). Przepisywanie statystyk z lajfa z protennis trochę się mija chyba z celem ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.09.2008 21:20

Sorry, miało być, droga autorko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.09.2008 21:19

Drogi autorze, co do statystyk, to przecież nie przywołałeś pełnych statystyk, tylko nieczytelne ułamki. Ale to pestka, nie podałeś wyniku spotkania. Asen musiał Cię uzupełniać. I widzę że to Ci zupełnie nie przeszkadza.
Więc mnie zupełnie nie przeszkadza omijanie na przyszłość Twoich tekstów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

drogi krytyku jeśli znajdziesz dokładniejsze statystyki to prosze podaj namiary:) bo skoro brak ich na oficjalnej stronie turnieju i wta to żeby podać szczegóły musiałabym być na Bali...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.09.2008 16:22

Co mi po szczegółach statystyki, jak brak wyniku meczu.
Wiemy tylko ze: "Wygryw zaledwie cztery gemy:
;-(((
Pójdę gdzie indziej, gdzie i wynik będzie podany i statystyki dokładniejsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.