Porażka Polaków w pierwszym meczu Memoriału Wagnera

Źle rozpoczął się dla biało-czerwonych Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W swoim pierwszym spotkaniu turnieju rozgrywanego w katowickim Spodku podopieczni Andrei Anastasiego przegrali gładko z Czechami 0:3.

Zły początek

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt, ale od stanu 4:4 przewagę osiągnęli Czesi, zdobywając 4 „oczka” z rzędu. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili w takim samym stosunku, m.in. dzięki dobremu „czytaniu” gry i skutecznym kontratakom.

Po powrocie na boisko gospodarze nieco zmniejszyli różnicę, poprzez pomyłkę Jana Stokra na prawym skrzydle. Niemniej jednak, nasi południowi sąsiedzi kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i utrzymywali korzystny dla siebie rezultat. Nie zmienił tego nawet czas wzięty przez Andreę Anastasiego.

W końcówce górę wzięło większe ogranie doświadczonych zawodników reprezentacji Czech. Choć prawie wszystkie piłki kończył po stronie biało-czerwonych Bartosz Kurek, to rywale wygrywali swoje akcje i nie dali się dogonić.

Podobny obraz gry

Początek drugiej partii był bliźniaczo podobny do poprzedniej, zwłaszcza jeśli chodzi o wynik. Ponownie na przerwie technicznej goście prowadzili 8:4, ale co do przebiegu wydarzeń na parkiecie, to Polacy popełniali zdecydowanie więcej błędów. Zarówno ataki wyrzucone w aut, jak i proste pomyłki (np. dotknięcie siatki), rzutowały na rezultat, który przedstawiał się bardzo niekorzystnie dla gospodarzy.