Porażka Polek z Chinkami

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2009-06-10 07:57

W turnieju sparingowym w szwajcarskiej miejscowości Montreux Polki gładko przegrały spotkanie z brązowymi medalistkami Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Chinkami.

/ Fot. PAP Przemysław JanickiW pierwszym secie zespół Jerzego Matlaka walczył tylko do połowy seta. Wtedy na zagrywkę weszła Yimei Wang i Chinki odskoczyły na kilka punktów i nie dało się ich dogonić. Pierwszego seta przegrywamy do 17.

W drugim secie sytuacja jest podobna, ale reprezentantki Polski walczyły do drugiej przerwy technicznej, gdzie znakomitymi atakami i serwisami popisywała się Anna Woźniakowska. Jednak znowu gdy na zagrywkę weszła Wang Polki stanęły i nie umiały przyjąć jej zagrywek, a w konsekwencji przegrały do 21.

O trzecim secie nasze ,,złotka" chyba chciałyby zapomnieć. W tym secie przyjęcie totalnie padło i polskiemu zespołowi nic nie wychodziło, a kolejnymi asami popisywały się: Wang, Li oraz Xue. Na drugą przerwę techniczną Polki schodziły przegrywając 16:5! Takie rzeczy nie powinny się zdarzać, a w ostateczności trzecią i jak się okazało ostatnią partię Polki przegrały do 13.

Elżbieta Skowrońska oraz Agata Sawicka siedziały na trybunach. Polki następny mecz zagrają w czwartek z reprezentacją Niemiec. Niemki są osłabione brakiem Christiane Furst, która musiała poddać się rehabilitacji.

Polska - Chiny 0:3 (17:25, 21:25, 13:25)

Polska: Bełcik (1), Świeniewicz (8), Bednarek (7), Kaczor (4), Barańska (3), Pykosz (4), Zenik (L) oraz Sadurek-Mikołajczyk (2), Jagieło (4), Gajgał (7), Żebrowska, Woźniakowska (3).

Chiny: Li (8), Xue (15), Ma (9), Chu (4), Wang (12), Wei, Zhang X. (L) oraz Yin N. (1), Yin M. (1), Hui (1).