16812 miejsce

Porażka polskich siatkarek na inaugurację turnieju w Ankarze

Reprezentacja Polski w siatkówce uległa Rosjankom 2:3 na otwarcie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

/ Fot. Zorro2212Przed meczem z Rosją reprezentantki Polski zapewniały, że dadzą z siebie wszystko i, że mają sposób na swoje rywalki. Na początku spotkania tę tezę potwierdziły, ale niestety na tym się skończyło. W pierwszym secie pokazały się z bardzo dobrej strony, skutecznie pokonywały rosyjski blok i były praktycznie bezbłędne. Dzięki tym aspektom pokonały zawodniczki Sbornej 25:19.

Drugi set to dobrych informacji ciąg dalszy. Polki wygrywały piłkę za piłką, a Rosjanki coraz bardziej się gubiły i nie miały sposobu na grę. Był moment, kiedy biało-czerwone wygrywały dziewięcioma punktami, a ostatecznie zwyciężyły 25:18.

W trzecim secie niestety zaczęła się ta druga część gry naszych reprezentantek, zaczęły popełniać kolosalne błędy, a Rosjanki wydawały się coraz mocniejsze. Podopieczne Nawrockiego przegrały tę partię gry 22:25.

Czwarta partia meczu to najbardziej katastrofalna część spotkania - Polki przegrały do 14. Rosjanki rozkręcały się bowiem z każdą minutą, chcąc udowodnić, że całkiem zasłużenie są mistrzyniami Europy.

Początek tie-breaka zwiastował nam lepszą grę biało-czerwonych, ale niestety tylko do stanu 10:10. Potem zawodniczki trenera Nawrockiego uległy Rosjankom, które były zdeterminowane i potwierdziły swoją dominację na parkiecie.

Polki muszą jak najszybciej podnieść się po porażce - już jutro czeka je mecz z Belgijkami. Początek transmisji o godzinie 15:30.