Porażka Roddicka w Queen’s Club

Francuz Edouard Roger-Vasselin odniósł zwycięstwo 6:4, 4:6, 7:5 nad Amerykaninem Andym Roddickiem w meczu 2. rundy turnieju AEGON Championships rozgrywanym na kortach trawiastych londyńskiego Queen’s Clubu.

Założony w 1886 roku Queen’s Club był pierwszym wielofunkcyjnym kompleksem
sportowym na świecie, nazwanym tak na cześć swego pierwszego patrona, królowej Wiktorii.

Andy Roddick czterokrotnie zwyciężył w londyńskim turnieju w latach 2003-2005 i 2007. Sklasyfikowany na 32. miejscu rankingu ATP Amerykanin musiał w tegoroczej imprezie uznać wyższość Francuza, który osiągnął najwyższą do tej pory 67. lokatę.

Roddick rozpoczął mecz trzema asami serwisowymi i objął prowadzenie. Do stanu 3:3 obaj zawodnicy wygrywali własne podania. W siódmym gemie
Roger-Vasselin przełamał serwis Roddicka. Amerykanin przegrał także kolejnego gema. Roddick zdołał doprowadzić do wyniku 4:5, posyłając w kort dwa asy. Mimo to następnego gema wygrał Francuz i zdobył pierwszego seta.

W drugim secie obaj tenisiści wygrywali własne serwisy. Prowadząc 5:4,
Roddick wolejem z bekhendu przełamał podanie rywala i doprowadził do stanu 1:1 w setach.

W trzeciej partii Amerykanin po długiej wymianie prowadził już 5:4 i nie potrafił wykorzystać pierwszej piłki meczowej. Francuz asem serwisowym doprowadził do wyrównania. Zdobył kolejne piłki bekhendowym wolejem i krótkim forhendem przy linii. Roddick popełnił podwójny błąd przy własnym podaniu. Roger-Vasselin
objął prowadzenie 6:5, następnie wygrał swój serwis i cały mecz, zdobywając ostatnią piłkę kończącym skrótem. Pojedynek trwał 121 minut.