137228 miejsce

Porażka Rogera Federera w Abu Zabi

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-01 20:15

Źle rozpoczął się nowy rok dla lidera rankingu ATP Rogera Federera. Szwajcar przegrał w półfinale pokazowego turnieju w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ze Szwedem Robinem Soderlingiem w trzech setach 7:6, 6:7, 2:6.

Był to pierwszy mecz Federera w tym turnieju, ponieważ rywalizację rozpoczął dopiero od półfinału. Soderling wcześniej w ćwierćfinale pokonał rodaka Federera, Stanislasa Wawrinkę.

W sobotę Szwed zagra w finale z wiceliderem rankingu ATP Hiszpanem Rafaelem Nadalem. Nadal pokonał w półfinale swojego rodaka Davida Ferrera, w dwóch setach 7:6, 6:3.

Okazję do poprawy nastroju Roger Federer będzie miał już w przyszłym tygodniu. Weźmie bowiem udział w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju ATP w Katarze.