143609 miejsce

Porażka siatkarzy Morza Bałtyk na inauguracji I ligi

Siatkarze szczecińskiego Morza Bałtyk zainaugurowali dziś sezon 2009/10 I ligi. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny był zespół GTPS Gorzów Wlkp. Po zaciętym meczu, który rozstrzygnął dopiero tie break, górą okazali się przyjezdni.

Goście zasłużenie wywieźli ze szczecina zwycięstwo / Fot. Paweł MajchrzakPierwszy set sobotniego spotkania zdecydowanie należał do siatkarzy z Gorzowa. Goście już na samym początku partii objęli prowadzenie, będąc zdecydowanie lepszymi w każdym elemencie gry. Szczecinianie nie mieli w pierwszej partii nic do powiedzenia, popełniali wiele błędów zarówno w ataku jak i przy przyjęciu. Po słabej grze szczecinianie ulegli aż 14:25.

Początek drugiej partii zawodnicy gospodarzy zaczęli zdecydowanie lepiej. Choć z początku siatkarze Morza Bałtyk mieli problemy z własną zagrywką, cała partia była bardzo wyrównana. Choć na prowadzeniu znajdowali się goście, ich przewaga oscylowała w granicach 1-2 punktów. Gdy na tablicy widniał wynik 22:23, kibice zgromadzeni na trybunach Szczecińskiego Domu Sportu liczyli, że ich drużynie uda się odwrócić losy drugiej partii. Niestety, II set padł również łupem gorzowian 25:23.

/ Fot. Paweł MajchrzakPorażka w drugiej partii mocno zmotywowała gospodarzy, którzy trzecią odsłonę meczu rozpoczęli od dwóch efektownych bloków. Inicjatywa leżała teraz po stronie szczecinian, którzy po objęciu prowadzenia nie pozwalali rywalom na wyrównanie.

Przy remisie 15:15...

...wydawało się, że siatkarze GPTS przełamią opór miejscowych i w trzech setach rozstrzygną mecz na swoją korzyść. Nic z tego. Morze Bałtyk grało coraz lepiej i po asie serwisowym Michała Gliniki prowadziło 24:20. Druga partia na korzyść gospodarzy 25:20.

/ Fot. Paweł MajchrzakCzwarty set był najbardziej wyrównany i widowiskowy. Przez niemal całą odsłonę obie drużyny walczyły punkt za punkt, prezentując wielką determinację w grze. Nie brakowało długich wymian oraz efektownych zagrań. Końcówka czwartej partii była jednak popisową grą Artura Kulikowskiego, który dzięki czterem kapitalnym zagrywkom (w tym jednym asie serwisowym) wyprowadził swój zespół na prowadzenie 24:20. Ostatecznie 25:21 wygrali gospodarze i zwycięzce sobotniego spotkania musiał wyłonić tie break.

Niestety, decydującą partię ponownie zdominowali goście, którzy już na początku seta objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Mimo zrywu podopiecznych trenera Gogola, to gorzowianie wywieźli ze Szczecina zwycięstwo w 1. meczu nowego sezonu.

KS Bałtyk Morze Szczecin - GTPS Gorzów Wielkopolski 2:3 (-14, -23, 20, 21, -11)