Facebook Google+ Twitter

Poroniony pomysł Romana Giertycha

Poronienie przypadkowe, spowodowane na przykład hop-siupem podczas tańca, powinno być karane jak nieumyślne spowodowanie śmierci. Czy do tego doprowadzi nowa propozycja LPR?

fot. MWMEDIA Skończyły się wakacje. Dla jednych nastał „szczęsny czas powrotu do pracy”, dla innych, niestety, rozpoczęcie roku szkolnego pod egidą Giertycha. Młodzi mają pecha. Roman Giertych bowiem po krótkotrwałym okresie względnej normalności politycznej (okres opozycji do rządu Marcinkiewicza) powrócił w koleiny, które prowadzą jego partię (mam nadzieję) i jego samego (daj Boże) w niebyt.

Tubalnym głosem domaga się ostatnio wprowadzenia pod obrady Sejmu propozycji Ligi Polskich Rodzin, dotyczącej zapisu o ochronie życia od momentu poczęcia. Słyszałem z ust działaczy (członków brzmi lepiej) LPR wiele głupstw i głupstewek (trudniej usłyszeć mądrości!). Ta propozycja to jednak Mount Everest głupoty. Przerost ideologii nad zdrowym rozsądkiem.

Zastanówmy się, jakie następstwa miałby taki zapis. Kobieta, po stwierdzeniu, że zaszła w ciążę powinna zgłosić ten fakt w prokuraturze, żeby ta mogła roztoczyć szczególną, prawną ochronę nad zygotą. W przypadku naturalnego poronienia prokuratura będzie musiała wszcząć śledztwo. Wypicie kieliszka alkoholu lub zapalenie przez kobietę papierosa w trakcie ciąży powinno być karane – płód mógłby być zagrożony.

Poronienie przypadkowe, spowodowane na przykład hop-siupem podczas tańca, powinno być karane jak nieumyślne spowodowanie śmierci. Poronienie sztuczne, to już nic innego jak morderstwo z premedytacją!

Kodeks karny w przypadku takich zmian w konstytucji musi zostać natychmiast znowelizowany. Zastanawiam się tylko, jak legislator poradzi sobie z takim oto problemem. Po wspólnie spędzonej nocy kobieta może być w ciąży. Powinna zatem zgłosić fakt domniemania ciąży i podać oczywiście dane potencjalnego ojca (skoro chronimy życie od momentu poczęcia, to ojciec – sprawca ciąży – musi być znany).

Uff, przerażająca wizja. Jak to dobrze, że mam 53 lata i prawdopodobieństwo, że natchnę żonę nadzieją, jest mniej niż potencjalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

akselbant
  • akselbant
  • 09.09.2006 21:19

Wody szklanki wody , wiadra wody zamiast ... co poniektórym decydentom na głowe wylac ,żeby ochłoneli i zaczeli myśleć

Komentarz został ukrytyrozwiń
Duszek
  • Duszek
  • 07.09.2006 12:31

Co tu mozna wiecej dodać... tylko tyle że Pan G nie zdaje sobie sprawy z własnego zacofania i z problemów których tym pomysłem moze przysporzyc. Ale tak to jest jak kotos chce koniecznie zaistnieć lub nie spaśc z "ust innych" a jeszcze nie daj Boże te pomysły realizowac kosztem innych . Ciekawe co by on uwazał będąc kobieta w zagrozonej ciąży czyli narażajc sie na "oddech prokuratora ..."?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mixer
  • mixer
  • 07.09.2006 10:48

no to parę tysięcy kobiet które poronią(jak co roku) będzie morderczyniami!Panie Romanie,zmień pan lekarza

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może jeszcze zamkąć kobietę w domu na czas trwania ciąży. A teraz idę bić głową w ścianę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
akselbant
  • akselbant
  • 05.09.2006 14:09

Pójdę dalej... w szczególności kobietom w ciąży należy kategorycznie zabronić oglądania telewizji bo ta ostatnio nawet niezciążowanych facetów potrafi doprowadzić do poronień

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.