Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18843 miejsce

Poroszenko wezwał do bojkotu piłkarskich MŚ 2018 w Rosji

Przed rozpoczęciem wizyty w Niemczech, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko udzielił wypowiedzi dla niemieckiego "Bilda". Ukraiński gość wzywa do zaostrzenia sankcji przeciw Rosji, poprzez odebranie jej prawa do organizacji mundialu w 2018r.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z wizytą w Strasburgu, dn. 26.06.2014r. Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0 [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Claude TRUONG-NGOCBezpośrednio przed oficjalnym rozpoczęciem wizyty w Niemczech, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (49) udzielił wywiadu dla niemieckiego Bilda; fragmenty zostały opublikowane w niedzielę, 15 marca. Ukraiński gość narzekał na fiasko mińskich rozmów, oskarżał Federację Rosyjską o wielokrotne naruszenia uzgodnionego zawieszenia broni i wezwał do zaostrzenia sankcji wobec FR. Odnośnie tego ostatniego punktu, Poroszenko oznajmił, że wszystkie kraje powinny odmówić udziału w mistrzostwach świata w piłce nożnej w 2018 roku, które przygotowuje Rosja.

"Myślę, że należy mówić o bojkocie tych mistrzostw świata. Dopóki wojska rosyjskie stacjonują na Ukrainie, uważam organizację mistrzostw świata w tym kraju za nie do pomyślenia" - powiedział Poroszenko. Ukraiński przywódca przyznał, że piłka nożna nie ma nic wspólnego z polityką. Zwrócił przy tym uwagę, że jedna z najlepszych drużyn w jego kraju, czyli "Szachtar" Donieck jest zmuszona grać we Lwowie, o 1200 kilometrów od swojego rodzinnego miasta. Takie komplikacje stwarzają rosyjscy żołnierze, wdzierając się w tamte strony.

W styczniu, przedstawiciel Ukrainy w UE Konstantin Jelisiejew wezwał urzędników europejskich, aby pozbawili Rosję prawa do przeprowadzenia MŚ 2018. Wcześniej już inni reprezentanci rządu ukraińskiego występowali z tą ideą, ze szczególnym zainteresowaniem ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, który apelował o odebranie Rosjanom piłkarskich mistrzostw.

Póki co, przewodniczący FIFA, Sepp Blatter zapewnia, że dotychczasowe plany nie ulegną zmianie. W grudniu 2010r. Rosja wygrała prawa do organizacji mundialu 2018. Przewiduje się, że turniej zostanie rozegrany na 12 stadionach w 11 rosyjskich miastach.

Ukraina i Zachód wielokrotnie wskazywały na obecność wojsk rosyjskich na terytorium ukraińskim. Moskwa wciąż nie przyjmuje zarzutów do wiadomości i twierdzi, że nie jest stroną w tym konflikcie.


źródła: lenta.ru
Bild

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.