Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7468 miejsce

Porozmawiaj w sieci z nieznajomym

W Internecie pojawiła się strona o nazwie nieznajomy.eu, która łączy nas z "obcymi", ale nie są to przybysze z kosmosu, a wybrani przez program nasi potencjalni rozmówcy.

Okno rozmowy / Fot. nieznajomy.euPolska wersja tej strony powstała w sierpniu tego roku, natomiast jej anglojęzyczny odpowiednik omegle.com działał już pięć miesięcy wcześniej. Pozwala ona każdemu gościowi rozpocząć rozmowę z wylosowanym przez system "obcym", który również jest anonimowym użytkownikiem. Rozmowa rozpoczyna się zaraz po wciśnięciu guzika „Połącz mnie” co otwiera
czat 1 na 1.

Anonimowość ułatwia człowiekowi przełamywanie różnych barier w relacjach międzyludzkich. Efekt takiego doświadczenia może być zaskakujący. Zamiast rozmowy na określony temat możemy zagadnąć rozmówcę, bo może chcemy się podzielić uwagami na temat tego co nas zachwyciło lub zdenerwowało. A może właśnie wygraliśmy w totolotka? W innych serwisach mogą drażnić pytania typu: Co tam? Jak leci? Skąd klikasz? Tu użytkownik jest w pełni anonimowy, nie jest on z góry oceniany przez społeczność ze względu na płeć, wygląd czy login, ma też prawo zadawać nawet banalne z pozoru pytania.

Jak działa ten serwis? W odróżnieniu od innych czatów nie trzeba wybierać miasta z jakiego się pisze, podawać swojego maila ani nawet swojej płci. Strona nie zbiera i nie wykorzystuje dosłownie żadnych danych w przeciwieństwie do standardowych czatów. Anonimowość wydaje się być na tej stronie najistotniejszą sprawą.
W sieci istnieje podobny serwis o nazwie szybkagadka.pl. Strony są nawet do siebie dosyć podobne. Różnią się zaledwie stylistyką i doborem kolorów. Tak samo jak omegle również szybkagadka nie posiadają emotikonów – w odróżnieniu od "nieznajomego.eu". To czy kolorowe buźki wstawiane do rozmowy są zaletą czy wadą bywa kwestią sporną. Często ułatwia to wyrażanie naszych uczuć, aczkolwiek bez tego bywa bardziej tajemniczo. Wadą szybkiejgadki.pl jest brak informacji o obecnej liczbie użytkowników online, więc ciężko jest je pod tym względem porównać. Tak czy inaczej ja lubię wiedzieć ilu użytkowników jest obecnie na stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

arturo
 • arturo
 • 09.12.2010 20:58

wasza sciana jest do kitu.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
weronikaczerwinska99
 • weronikaczerwinska99
 • 13.11.2010 15:52

nie jestescie zamadrzy ?????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Daniel Orkiszewski
 • Daniel Orkiszewski
 • 10.11.2010 21:55

Jestem Daniel Mam 23 lata naogul jestem troche podpisty I chcem z kim porozmawiac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ola lopko
 • ola lopko
 • 22.10.2010 20:05

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasza ściana jest dla "znajomych", a nie dla nieznajomych ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma to jak naszaściana :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.09.2009 14:47

Ciekawa informacja. Zaraz obejrzę stronę, chociaż raczej nie skorzystam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.