Facebook Google+ Twitter

Porozmawiaj z pisarzami o szaleństwie, seksie, zbrodniach

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-04-06 12:21

Czwarty Duży Festiwal Czytania zaprasza do rozmów na niecodzienne tematy. Zamiast spotkań autorskich - dyskusje, spory i zaskakujące wnioski o tym: jak się pisze dobre i złe sceny erotyczne, co nas ciągnie do okrucieństwa ...

 / Fot. mat organizatora Jak się pisze dobre i złe sceny erotyczne? Dlaczego warto zwariować? Czy można zaprogramować szczęśliwych ludzi? Co nas ciągnie do okrucieństwa? I czemu hipsterzy zamieniają croissanty na transparenty?

Na te nurtujące wiele osób pytania znajdziemy odpowiedź podczas IV Big Book Festivalu. Odbędzie się on w dniach 10-12 czerwca w Pałacu Szustra przy ul. Morskie Oko 2. W programie zaplanowano 50 wydarzeń.

Jacek Dehnel i Zośka Papużanka piszą o kanonach – piękna, sukcesu i normalności. Ale ich bohaterami są współcześni szaleńcy, odszczepieńscy, którzy nie mieszczą się w kategoriach narzucanych przez autorytety, szkoły i środowiska. Co wynika z wolności wariatów? Dwójka autorów w rozmowie o zwyczajnym szaleństwie.

Grażyna Plebanek, Agnieszka Wolny-Hamkało i Marta Masada spotkają się, by otwarcie porozmawiać o seksualności na papierze. Jak pisarki zabierają do „tych rzeczy“? Od kiedy zmienia się polskie pisanie o intymności i kto robi to lepiej – one czy oni? Trzy autorki nawiązujące do zmysłowości w dyskusji, jakiej jeszcze nie było.

Ty też możesz pomóc Piotrkowi w leczeniu i rehabilitacji

Kuba Wojtaszczyk i Karolina Korwin-Piotrowska zaglądają w duszę polskiego hipstera. Kim jest ten estetyczny opozycjonista bez etatu, jeżdżący na rowerze w tenisówkach, popijający proseco w towarzystwie psa, a od niedawna chodzący na demonstracje? Czy to moda stała się postawą, czy odwrotnie? Młody autor i błyskotliwa dziennikarka na tropie tożsamości miejskich inteligentów.

Łukasz Orbitowski, Justyna Kopińska i Przemysław Semczuk zajmują się złem. Pokazują jego historyczne i współczesne wcielenia, wchodzą pod skórę przestępców – tych owianych legendą i tych bezimiennych, podobnych do nas. Czy zło zmienia się z czasem? Czy w jednej zbrodni może przejrzeć się, jak w lustrze, całe społeczeństwo? Zabójcza natura okiem autorów powieści i reportaży.

Grzegorz Piątek i Kerstin Gust powiedzą, jak zaprojektować masowe szczęście. Polski architekt i autor oraz niemiecka projektantka i kuratorka przyjrzą się biografiom Warszawy oraz Berlina. W obu miastach dyktatorzy i wizjonerzy wprowadzali nowy ład, a wraz z nim nowego człowieka. Czy budynki i przestrzeń mogą uczynić nas szczęśliwszymi? I kto trzyma klucz do radości – urbaniści czy my?

Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Do czego pan pije?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przeczytają Biblii? Itd itp?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.