Facebook Google+ Twitter

Porozmawiajmy o filmie roku

Rok się kończy zatem wskazanie filmu, który można nazwać filmem roku jest ze wszech miar zasadne, ale czy stać nas jeszcze na własny wybór, czy już tak naprawdę dokonano za nas wyboru?

W czasach poprzedniego ustroju Oscary nie były w naszym kraju czymś aż tak bardzo popularnym. Programowo było wiadomo, że imperialistyczne i w ogóle. Festiwal filmowy w Cannes lansowano bardziej. Stary ustrój się skończył no i Oscarom
nic już nie zagraża, wspaniała maszyneria do promowania i lansowania wybranych filmów może działać sprawnie i spokojnie. Twórcy filmów muszą zwracać szczególnie baczną uwagę na wybór tematu, można przecież łatwo kogoś urazić, kto fundusze czy też wpływy polityczne posiada no i geniusz twórcy nie będzie miał szansy zabłysnąć.

Tematów mało chcianych namnożyło się co niemiara wiadomo, że ten nasz rozwinięty świat jest bardzo cacy, zatem pewne niedoskonałości oczywiście można pokazywać no ale bez przesady, po co za głęboko wchodzić. Zwalcza się katolicyzm, zatem filmy ten temat pozytywnie pokazujące nie za bardzo są w modzie, podobnie jak filmy w pozytywnym świetle pokazujące rodzinę, bo rodzina to teraz też chłopiec do bicia. Historię, to mam wrażenie, że w wielu aspektach filmowo pisze się na nowo, szczególnie naszą historię. Z nami to w ogóle filmowy problem, za bardzo byliśmy szlachetni i honorowi w czasie drugiej wojny światowej i nasze otoczenie międzynarodowe nijak z tym żyć nie może. Na szczęście dla tegoż otoczenia pojawili się rodzimi twórcy, którzy jednak postanowili nas i samych siebie trochę błotem niezasłużonym obrzucić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.