Facebook Google+ Twitter

Porozmawiajmy o książce

29 stycznia swoją premierę miał ebook "Rozmowy o rynku książki. 12" – dwunasty tom cyklu branżowych wywiadów, wydawany rokrocznie przez wydawnictwo Biblioteka Analiz. Fakt, że od dwóch lat pojawia się w formie elektronicznej

Rozmowy są zbiorem wywiadów, wcześniej publikowanych w dwutygodniku Biblioteka Analiz. Jak wnosić można zarówno z profilu wydawnictwa, jak i samego tytułu, partnerami dialogu są tu osoby związane z różnymi obszarami rynku książki.
Rok 2012 był, jeżeli nie przełomowy, to na pewno bardzo istotny dla rynku książki. Wynika to przede wszystkim z uwolnienia rynku wydawnictw elektronicznych z ograniczeń zabezpieczenia DRM.
Wpłynęło to ożywczo na raczkujący rynek książki elektronicznej, która pomału zaczyna przenikać do świadomości czytelników.
Układ kolejnych artykułów Rozmów o rynku książki świetnie oddaje kondycję rynku, i dynamikę jej zmian w przeciągu roku. Z perspektywy roku część spraw znalazła swój finał, część potoczyła się zgodnie z przewidywaniami, niektóre natomiast – zgoła odmiennie.
Warto zaznaczyć, jak istotnym motywem tegorocznego wydania stała się książka elektroniczna, oraz zagadnienia cyfryzacji kultury. Rynek książki się zmienia, co doskonale pokazuje ta analiza – dwie spośród rozmów zostały całkowicie poświęcone ebookom i platformom ich sprzedaży (duże wywiady z przedstawicielami Nexto i Virtualo), kolejne ( Voblink) krytycznej analizie inwestowania w tym zakresie. Podniesiony został także temat napięć na linii wydawca – dystrybutor ebooków, na przykładzie wydawnictwa Czarna Owca w reakcji na inicjatywę czytania abonamentowego w Legimi.

Rynek e-książki stanowi coraz istotniejszą część
całego rynku książki – te proporcje nie są jeszcze takie, jak w tej analizie, niemniej warto zanotować, iż w branży jest to temat coraz częściej podnoszony. To sprawia, że możemy oczekiwać, iż rynek będzie przygotowany na zmianę przyzwyczajeń konsumentów, która nieubłaganie nadciąga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.