Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20993 miejsce

Porozumienie ponad podziałami. Polska monarchią?

To zapewne wiadomość dnia, a nawet informacyjna bomba. Bo jak inaczej nazwać fakt, że polska elita polityczna porozumiała się w kwestii zmiany ustroju państwa? Zdradzamy jako pierwsi - Polska będzie monarchią!

public domain (domena publiczna). Sztandar wojsk polskich krolestwa kongresowego... / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a5/Sztandar_Wojsk_Polskich_Kr%C3%B3lestwa_Kongresowego.PNGPrzecieki dochodziły do nas od dawna, ale długo nie dowierzaliśmy w to, co ostatniej nocy stało się faktem. Podczas spotkania na ranczu Janusza Palikota, liderzy największych ugrupowań politycznych podpisali deklarację o wprowadzeniu fundamentalnych dla państwa poprawek w konstytucji, łącznie ze zmianą ustroju RP na monarchię konstytucyjną. Polski król – którego będziemy poddanymi – w przeciwieństwie do władców Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich będzie miał znacznie większe kompetencje, przejmując wszystkie uprawnienia Senatu i część Sejmu.

– Demokracja, którą wywalczyłem okazuje się za słaba na tym etapie. – powiedział Lech Wałęsa, jeden z sygnatariuszy porozumienia. – Dzisiaj trzeba takich zmian, aby król miał silną władzę i prawo wprowadzania dekretów. Nie palę się do tego stanowiska, bo mam co robić, ale nie wiem czy nie będę znowu musiał poświęcić się dla Rzeczypospolitej, bo chcę zakończyć rewolucję, którą zacząłem w 1980 roku, a tego nie zrobią za mnie bracia Kaczyńscy – dodał Wałęsa, wskazując jednocześnie na etymologiczne pochodzenie swojego nazwiska, które przez wiele wieków brzmiało Waleza, a przodkowie – zdaniem Wałęsy – byli spokrewnieni z Henrykiem Walezym.

Kandydat do polskiego tronu nie wyklucza też, że – w przypadku wyboru – wróci do historycznej pisowni, albo będzie po prostu Lechem I. Wróćmy jednak do wspomnianego we wstępie „ale”. Otóż oświadczenie Wałęsy o gotowości do objęcia polskiego tronu wywołało całą lawinę opinii, komentarzy i konkurencyjnych deklaracji. Niemal natychmiast po Wałęsie swoje aspiracje zgłosił Andrzej Lepper. – Władca powinien pochodzić z ziemi, jak Piastowie. Myśmy solą tego kraju, to wieś jest najzdrowszą tkanką narodu, to wieś żywi mieszczuchów, a jeśli mamy naprawiać ten kraj i nie dać się zjeść biurokratom z Brukseli i politykierom z PiS-u, to chłop też powinien zostać królem. Sam mam także błękitną krew, choć wcale się tym nie chwalę, nawet nikomu o tym nie mówię, ale jestem nawet w stanie zablokować wszystkie drogi, jeśli wymagać będzie tego racja polskiego stanu, czy raczej tronu – ostrzega Lepper.

Mocne argumenty na także Nelly Rokita. – Wszyscy wiedzą o moim arystokratycznym pochodzeniu, ale nie wszyscy, że mam korzenie wywodzące się z potężnej rodziny Habsburgów. Małżeństwo z Jankiem Marysią było mezaliansem, za który zapłaciłam zresztą wysoką cenę, ale wtedy ważniejsza była miłość, a dzisiaj też kieruję się miłością, ale miłością do ukochanej Polski, co nie przeszkadza mi już teraz myśleć o personalnej unii polsko – niemieckiej. Byłaby ona ostoją europejskiego ładu oraz spełnieniem marzeń mojego dziadka, który nosił zresztą dwa znamienne imiona: Mieszko i Helmut – powiedziała nam pani Nelly, wskazując jednocześnie, że główną przeszkodą w realizacji tego planu jest Donald Tusk, po którym – podkreśliła pretendentka – widać, że nie pochodzi z arystokratycznego rodu, a kierując się zazdrością i swoją osobistą niechęcią wobec rodziny Rokitów i Habsburgów oraz służalczością wobec innych koronowanych głów, może popsuć tę wielką ideę, popierając na przykład kandydata lobbowanego przez Rosję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Obywatel
  • Obywatel
  • 04.09.2010 10:12

BLE.... BLE..... BLEE !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.04.2009 00:05

Monarchia ma właściwie same zalety pod warunkiem że jest dziedziczna. Dokładnie wiadomo kto odpowiada za państwo i na kim wieszać psy, kogo należy odstrzelić jak przegina itp. W du.pokracji winnych jest 22 miliony głosujących i i odstrzelić należało by wszystkich co jest delikatnie mówiąc bez sensu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo zgrabnie i w ogóle;) Uśmiałem się.

A tak szczerze, to nam przydałby się monarcha...byłoby wiadomo, kto jedzie na szczyt;) I kto na tym szczycie jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posłanka Senyszyn. Choćby na Królową Matkę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.