Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22670 miejsce

Porozumienie w sprawie nowej niecki w Rokitnie

Nadszedł przełom w sprawie powiększenia Lubelskiego wysypiska w Rokitnie. W zamian za budowę trzeciej niecki Lublin dofinansuje inwestycje Lubartowa na ponad 16 mln zł.

Porozumienie w sprawie nowej niecki w Rokitnie / Fot. Anna KowalczykPorozumienie w sprawie nowej niecki w Rokitnie / Fot. Anna KowalczykW dniu dzisiejszym w gmachu miejskiego ratusza przy placu Łokietka doszło do podpisania przez Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztofa Żuka oraz Wójta Gminy Lubartów, Krzysztofa Kopyścia porozumienia w sprawie budowy trzeciej niecki na wysypisku w Rokitnie. Poprzednia, druga niecka wyczerpie swój limit już w ciągu dwóch lat stąd potrzeba budowy trzeciej niecki, która zacznie działać od 2015 roku. W zamian za powiększenie o kolejną nieckę wysypiska, na które odprowadzane są odpady z Koziego Grodu Lublin dofinansuje Gminie Lubartów, na terenie której leży Rokitno modernizację dróg, gazociąg dla miejscowości Wandzin i Trzciniec, kryty basen i wymianę dachu w Szkole Podstawowej w Wólce Rokickiej.

Prezydent Krzysztof Żuk stwierdził, że "Lublin ma swoje obowiązki wobec swojego obszaru metropolitarnego" oraz, że "To porozumienie wyraźnie pokazuje, że zależy nam zarówno na zabezpieczeniu naszego miasta, jak i wzajemnej pomocy naszym sąsiadom".

Porozumienie zawarte zostało na podstawie uchwały Rady Miasta Lublin z 18 X 2012 roku, która dała zgodę na takie rozwiązanie. Zakłada ono, że Gmina Lublin przekaże do 2016 roku 16 744 000 zł dofinansowanie do lubartowskich inwestycji. Teraz Gmina Lubartów powinna tak zmienić plany zagospodarowania przestrzennego, by budowa niecki była możliwa.Porozumienie w sprawie nowej niecki w Rokitnie / Fot. Anna Kowalczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.