Facebook Google+ Twitter

Porozumienie w sprawie promocji Mrągowa

Powiat Mrągowski na działalność Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej przekazał dotację w wysokości 35 tys. zł. W zamian za to, MCiT będzie realizować zadania Powiatu z zakresu turystyki i promocji.

Dotacja powiatu przeznaczona jest na rok działalności centrum. To znaczne zwiększenie środków, bo poprzednie porozumienie, określało dotację w wysokości 15 tys. zł.

MCiT istnieje od 3 lat i podlega urzędowi miasta, a bezpośrednio Centrum Kultury i Turystyki. Merytorycznie odpowiada więc za nie miasto Mrągowo, a starostwo powiatowe zleca jedynie zadanie promocji ziemi mrągowskiej. Władze samorządowe, miejskie i powiatowe uznały, że nie ma sensu prowadzić dwóch punktów, które miałyby praktycznie identyczne zadania. Lepiej przeznaczyć większe środki na jedno Centrum Informacji Turystycznej. Stąd też porozumienie między miastem i powiatem. Dotychczasowe wygasło w grudniu. Zdecydowano się jednak na jego przedłużenie.

Do ostatniej chwili podpisanie porozumienia między miastem a powiatem nie było jednak pewne. Dotychczasowa działalność MCiT budziła zastrzeżenia, m.in. radnych powiatu, że bardziej promowane jest samo Mrągowo, a nie Ziemia Mrągowska. Zdecydowano, że powiat musi mieć większy wpływ na działalność tego podmiotu. Powołana będzie więc Rada Programowa, która będzie czuwała nad pracą MCiT. W jej skład wejdą osoby wskazane przez starostę powiatu i burmistrz Mrągowa.

Nie zmieni się natomiast siedziba MCiT - nadal będzie ona mieścić się w Centrum Kultury i Turystyki. Porozumienie nie określa zmian kadrowych, ale już zdecydowano się zatrudnić nowego kierownika, który również będzie odpowiadał za to, by Mrągowo, jak i powiat były promowane w tym samym stopniu.

Nowym szefem Centrum jest Robert Wróbel, który ukończył germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a jego dotychczasowa działalność zawodowa związana była z turystyką - pracował jako przewodnik turystyczny i pilot wycieczek. Ma za sobą staż pracy w burze turystycznym. Ukończył seminarium o tematyce związanej z funduszami pomocowymi UE. Na razie Wróbel będzie pełnił obowiązki kierownika Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej przez 3 miesięczny okres próbny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.