Facebook Google+ Twitter

Porozumienie Zielonogórskie: kontraktów nie będzie

W odpowiedzi na najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia i zarządzenie prezesa NFZ (Nr 72/2009/DSOZ) Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia mówi twardo: w przyszłym roku umów nie będzie!

Komunikat opublikowany 4 listopada br. / Fot. Federacja Porozumienie ZielonogórskieW opublikowanym na oficjalnej stronie Federacji komunikacie czytamy:
Oba te akty prawne, ich postanowienia, w szczególności w zakresie sposobu ustalenia czasu pracy personelu podstawowej opieki zdrowotnej, nieuregulowania kwestii deklaracji, szczepień, dokumentacji medycznej, zmian w podstawie finansowania, nie uwzględniania przez NFZ postanowień ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, oznaczają, iż w chwili obecnej nie jest możliwe zawarcie przez świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej umów na realizację świadczeń medycznych na 2010r..

Porozumienie Zielonogórskie zaznacza, iż wielokrotnie podejmowało próby wynegocjowania w Ministerstwie Zdrowia odpowiedniego kształtu świadczeń gwarantowanych w zakresie POZ. Mimo tych prób nie udało się uzyskać kompromisu, a co za tym idzie wspomniane zarządzenia nie są zgodne z propozycjami Porozumienia i potrzebami świadczeniodawców.

Wobec powyższego, a w szczególności milczenia Ministerstwa Zdrowia (...) Federacja "Porozumienie Zielonogórskie" zmuszona jest odczytać obecne działania jako świadomą decyzje Pani Minister i przyzwolenie na sytuację, gdzie od styczniu 2010 Polacy zostaną pozbawieni świadczeń medycznych podstawowej opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia zdrowotnego - czytamy w komunikacie.
Mimo to, wg zapewnień Prezes Federacji PZ - Bożeny Janickiej, nadal istnieje możliwość "podjęcia konstruktywnych rozmów".

__________
Porozumienie Zielonogórskie - federacja związków pracodawców ochrony zdrowia, głównie działających w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej i specjalistyki ambulatoryjnej, które powstało w celu stworzenia jednolitej organizacji, występującej w zbiorowym interesie swoich członków, zwłaszcza wobec dysponentów publicznych funduszy na rzecz ochrony zdrowia w Polsce. Obecnie do Porozumienia należą świadczeniodawcy wszystkich województw z wyjątkiem zachodniopomorskiego, tworząc 16 związków regionalnych. (Wikipedia.pl)

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (5):

Sortuj komentarze:

Oj, Panie Marku...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 16:01

NFZ - NARODOWA FIKCJA ZDROWIA

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pacjenci! Pokażmy urzędnikom nasz dramat"
"...w systemie nie ma pieniędzy na planowe operacje i szpitale muszą je odwoływać, bo wyczerpały się... limity!" - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091007/ZDROWIE/631939634
I...
"Kuriozalne wydatki NFZ"
"Narodowy Fundusz Zdrowia ma coraz większe problemy z terminowym regulowaniem świadczeń, bo setki milionów złotych rocznie urzędnicy NFZ wydają na zapewnienie sobie komfortu pracy". - http://wiadomosci.onet.pl/2050529,11,kuriozalne_wydatki_nfz_to_nieodpowiedzialne,item.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 15:01

Różowo to miało być wedle p.Sawickiej, p.Kopacz tylko przytakiwała.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.11.2009 14:59

O masz Ci Kopacz a miało być tak różowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.