Facebook Google+ Twitter

Porsche Supercup: Patryk Szczerbiński nowym partnerem Kuby Giermaziaka!

Polski kierowca wyścigowy - Patryk Szerbiński - został wybrany na nowego partnera Jakuba Giermaziaka w zespole Verva Racing Team! Polska ekipa, wspierana przez Orlen, zaliczy niebawem swój trzeci sezon w serii Porsche Supercup!

Kilka miesięcy temu włodarze najlepszej polskiej stajni wyścigowej utworzyli radę ekspertów, która miała wybrać jednego spośród trzech najlepszych zgłoszonych zawodników do testów mających za zadanie wyłonić partnera Giermaziaka. Wśród kandydatów, oprócz oczywiście Patryka, byli także Mateusz Lisowski (mistrz Pucharu VW Sirocco) oraz Michał Słomian (czołowy zawodnik SEAT Leon Supercopa). Po kilku tygodniach, które zostały poświęcone na sprawdzenie każdego z zawodników, wybór padł na 18-latka. Testy przeprowadzono na niemieckim torze EuroSpeedway Lausitz.

Timo Rumpfkeil, który przewodniczył owej radzie, jest również szefem uznanego niemieckiego zespołu Motopark Academy, stwierdził, że wybór zależał wyłącznie od wyników na testach: "Każdy z finalistów miał identyczne warunki do jazdy, tyle samo czasu na przygotowania, ten sam samochód. W wyborze zwycięzcy kierowaliśmy się nie tylko czasem, który poszczególni zawodnicy osiągali, ale przede wszystkim postępami, szybkością uczenia się i korygowania błędów, współpracą z zespołem i inżynierami".

18-latek nie krył zadowolenia z podpisanego kontraktu: "To dla mnie wielki zaszczyt móc dołączyć do zespołu VERVA Racing Team. Bardzo dziękuję PKN Orlen za zaufanie, jakim zostałem obdarzony i za szansę na starty w profesjonalnym teamie w prestiżowej serii Porsche Supercup, i już nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu podczas Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie. Obiecuję, że dam z siebie wszystko i wykorzystam daną mi szansę" - powiedział zawodnik na łamach portalu F1wm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.