Facebook Google+ Twitter

Port Chorzów - miasteczko rekreacji. Wielkie otwarcie już w sobotę 7 maja!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-05 19:29

W sobotę 7 maja w Wojewódzkim Parki Kultury i Wypoczynku (WPKiW) zostanie oficjalnie otwarty Port Chorzów - pierwsze w Polsce plenerowe miasteczko łączące sport, zabawę i edukację regionalną. Każdy, kto w tym dniu odwiedzi miasteczko, będzie mógł za darmo skorzystać ze wszystkich jego atrakcji. Patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Miasta Chorzowa.

 / Fot. mat. organizatoraPołożone na Dużej Łące Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku miasteczko dzięki wyposażeniu w ratanowe meble, wygodne hamaki, palmy i wysypaniu 400 ton piasku przypomina egzotyczną plażę.

Odwiedzając Port będzie można skorzystać z fitness klubu, wypożyczalni Segway’ów i rowerów, placu zabaw dla dzieci czy boiska do siatkówki plażowej, piłki nożnej i badmintona. Dobrą zabawę zagwarantują koncerty czołowych dj`ów, recitale, imprezy artystyczne i muzyka na żywo.

Codziennie świeże wrażenia

 / Fot. mat. organizatoraIdeą Portu Chorzów jest zachęcanie do aktywnego działania poprzez ruch, zabawę i wysiłek intelektualny. Dlatego oprócz udostępnienia infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, funkcjonowanie Portu zakłada zajęcia tematyczne przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Schemat tygodniowych atrakcji zawiera m.in.: promowanie postaw obywatelskich (bezpieczeństwo w internecie, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, warsztaty ekologiczne), spotkania z literaturą (klub dla najmłodszych, spotkania autorskie, premiery), dzień poświęcony budowaniu świadomości zdrowotnej (np. spotkania ze sportowcami i trenerami, porady i konsultacje żywieniowe), filmowe piątki, dzień sztuki i ciała (otwarta szkoła tańca, zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży).

Snowman. Pionierski koncert w konwencji silent disco w Porcie Wisła 7 maja

 / Fot. mat. organizatoraW weekendy dorośli będą mogli skorzystać z akademii ruchu i zdrowia, a dzieci z zajęć sprawnościowych, tzw. Open Air Kids. Wśród sobotnio-niedzielnych atrakcji znajdą się także wydarzenia muzyczne, imprezy świąteczne i dedykowane, takie jak: Dzień Dziecka, powitanie lata, Noc Świętojańska oraz imprezy o charakterze regionalnym.

„Idea Portu idealnie wpisuje się w realizowany na całym świecie przez firmę PepsiCo
projekt „Pepsi Refresh”, w którym ożywiamy miejsca szczególnie bliskie sercu lokalnej społeczności. Jest nam niezmiernie miło, że razem z przedstawicielami samorządu regionalnego i władzami Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku możemy wzbogacić infrastrukturę wypoczynkowo – edukacyjną aglomeracji Śląskiej” - mówi Marek Kołtonik, Marketing Manager, PepsiCo.

Port Chorzów jest położony na Dużej Łące WPKiW przy Alei Różanej, wjazd do Parku od ulicy Chorzowskiej. Miasteczko będzie otwarte codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 22:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 24:00.

Czytaj też: Port Wisła - plenerowe miasteczko rekreacji. Wielkie otwarcie już w sobotę 7 maja!

Patroni medialni Portu Chorzów: Dziennik Zachodni, Echo Miasta, Gratka.pl, Wiadomości24.pl, serwis Naszemiasto.pl, Radio ESKA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zebcia
  • zebcia
  • 19.05.2011 13:31

imprezy w Porcie Chorzów:)
- 23 maja,
11.00-13.00 "Akademia Kakadu - Kot"
grupa wiekowa: DZIECI
14.00-17.00 "JA, Zwierzak"
grupa wiekowa: MŁODZIEŻ
18.00-21.00 "JA, Zwierzak"
grupa wiekowa: DOROŚLI
- 24 maja
ZAJĘCIA RUCHOWE Z FITNESS FUN
godz. 11.00-17.00 - INDYWIDUALNY INSTRUKTOR DO DYSPOZYCJI WSZYSTKICH CHĘTNYCH
godz. 14.00-15.30 – ZAJĘCIA AEROBOWE DLA MŁODZIEŻY – HIP HOP / DANCEHALL
godz. 18.00-19.30 – ZAJĘCIA AEROBOWE DLA DOROSŁYCH – EXPRESS BRZUCH
- 27 maja,
godz. 21.00 - Silent Disco (Dzięki systemowi słuchawek uczestnicy imprezy mają wolny wybór
reperutuaru (kilku dj-ów=kilka rodzajów muzyki). Co ważne,
jednocześnie bawi się kilka grup zwolenników różnych gatunków
muzycznych. Dodatkowo osoby mające ochotę na rozmowy nie muszą
wybierać zacisznego miejsca ponieważ jedna sala łączy funkcję
dyskoteki i klimatycznego miejsca spotkań do rozmów)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.