Facebook Google+ Twitter

Port Lotniczy im. Chopina zamknięty do czwartku, do godz. 4 rano

Przerwa w funkcjonowaniu lotniska im. Chopina na warszawskim Okęciu może być dłuższa - port lotniczy może być zamknięty do czwartku, do godz. 4 rano. Jest szansa, że dzisiaj zostanie uruchomiony jeden pas.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykNajnowsze doniesienia o przerwie w funkcjonowaniu lotniska nieczynnego po awaryjnym lądowaniu samolotu PLL LOT nr lotu LO16 z Newark do Warszawy są następujące:

Lotnisko Okęcie może być zamknięte do czwartku, do godz. 4 rano. Wiadomo, że na pewno pozostanie zamknięte do czasu przylotu przedstawicieli producenta samolotu z Seattle. Jest szansa, że jeszcze dzisiaj zostanie uruchomiony jeden pas.

Samolot pilotowany przez Kapitana Tadeusza Wronę wylądował bezpiecznie, pomimo awarii podwozia. Mistrzostwo pilotażu pozwoliło uniknąć tragedii.
Wszyscy widzieliśmy na żywo, "jak się nie zabili"...

Po starcie z lotniska w Nowym Jorku piloci sygnalizowali "problemy z układem hydraulicznym". Po dolocie do Warszawy okazało się, że "centralny układ hydrauliczny nie działa". Włączony awaryjny układ hydrauliczny działał "częściowo". Odzyskano kontrolę "nad klapami". Samolot był sterowalny, ale lądować trzeba było "na brzuchu".

Wszystkie media informowały na bieżąco o sytuacji, transmitowały lądowanie. Wszyscy cieszyliśmy się, że nikt nie zginął...Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.