Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15829 miejsce

Port Wisła - miasteczko rekreacji. Wielkie otwarcie już w sobotę 7 maja!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-05 19:22

W sobotę 7 maja na lewym brzegu Wisły w okolicach Cypla Czerniakowskiego zostanie oficjalnie otwarty „Port Wisła” - pierwsze w Warszawie plenerowe miasteczko dla całych rodzin łączące sport, kulturę i edukację, dostępne dla warszawiaków w sezonie wiosenno-letnim. Z okazji otwarcia Portu odbędzie się pierwszy w Polsce koncert typu Silent na żywo grupy Snowman, zakończony imprezą w tym samym stylu. Ponadto każdy, kto w tym dniu zdecyduje się odwiedzić Port, będzie mógł bezpłatnie skorzystać z jego licznych atrakcji.

 / Fot. mat. organizatora„Port Wisła” zlokalizowany na lewym brzegu Wisły, ulica Solec pomiędzy Mostami Poniatowskiego i Łazienkowskim, to nowe miejsce na mapie Warszawy, zaprojektowane z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Dzięki ratanowym meblom, wygodnym hamakom, palmom i drewnianym pomostom ułożonym na 600 tonach złocistego piasku miasteczko przypomina egzotyczną plażę.

Odwiedzając Port będzie można skorzystać z basenu, fitness klubu, ścianki wspinaczkowej, wypożyczalni Segway`ów i rowerów, placu zabaw dla dzieci a także boisk do badmintona, piłki nożnej i siatkówki plażowej. Dobrą zabawę zagwarantują koncerty czołowych dj`ów, recitale, imprezy artystyczne i muzyka na żywo.

 / Fot. mat. organizatoraCodziennie świeże wrażenia

Ideą Portu Wisła jest zachęcanie mieszkańców Warszawy do aktywnego wypoczynku poprzez ruch, zabawę i wysiłek intelektualny. Dlatego oprócz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, funkcjonowanie miasteczka zakłada zajęcia tematyczne przeznaczone dla osób w różnym wieku.

Schemat tygodniowych atrakcji zawiera m.in.: promowanie postaw obywatelskich (bezpieczeństwo w Internecie, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, warsztaty ekologiczne), spotkania z literaturą (klub dla najmłodszych, spotkania autorskie, premiery), dzień poświęcony budowaniu świadomości zdrowotnej (np. spotkania ze sportowcami i trenerami, porady i konsultacje żywieniowe), filmowe piątki, dzień sztuki i ciała (otwarta szkoła tańca, zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży).

W weekendy dorośli będą mogli skorzystać z akademii ruchu i zdrowia a dzieci z zajęć sprawnościowych, tzw. Open Air Kids. Wśród sobotnio-niedzielnych atrakcji znajdą się także wydarzenia muzyczne, imprezy świąteczne i dedykowane takie jak: Święto Wisły, Dzień Dziecka, Wianki, powitanie lata oraz imprezy o charakterze regionalnym. Ponadto nawiązaniem do wieloletniej tradycji rejsów wycieczkowych po Wiśle będzie przeniesienie na teren Portu przystanku popularnego wśród mieszkańców Warszawy tramwaju wodnego.

 / Fot. mat. organizatora / Fot. mat. organizatora

Organizatorzy zapewniając dobrą zabawę i wypoczynek w przyjaznej atmosferze, nie zapomnieli o bezpieczeństwie odwiedzających Port. Gwarantuje je stała obecność ratowników WOPR i wykwalifikowanych ochroniarzy. Teren miasteczka jest również całodobowo monitorowany.

„Pomysł budowy Portu Wisła idealnie wpisuje się w realizowany na całym świecie przez firmę PepsiCo projekt „Pepsi Refresh”, w którym ożywiamy miejsca szczególnie bliskie sercu lokalnej społeczności. Jest nam niezmiernie miło, że tym razem możemy wzbogacić infrastrukturę wypoczynkowo - edukacyjną nad Wisłą a tym samym stworzyć atrakcyjne miejsce spotkań dla setek warszawiaków” - mówi Marek Kołtonik, Marketing Manager, PepsiCo.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

ropuch
  • ropuch
  • 04.06.2011 15:34

sami łysi o byczych karkach...na 100% plują na ten piach i sikają za drzewami...PepsiCo dorobiła się doborowej klienteli...można tylko pogratulować...z dzieckiem odradzam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lansodelans
  • lansodelans
  • 30.05.2011 21:07

fatalne towarzystwo, jakieś łaziory, które raczej się nie pokażą na Nowym Świecie...
nie wiadomo skąd to to poprzyjeżdżało...w parku po drugiej stronie Wisłostrady w łeb mozna dostać w piątkowe i sobotnie wieczory...nie dajcie się nabrać na zdjęcia z otwarcia, bo niewiele już mają wspólnego z rzeczywistością...w skali obciachu 1-10, daję 10

Komentarz został ukrytyrozwiń
aga
  • aga
  • 30.05.2011 10:28

byłam tam...beznadzieja!...z tygodnia na tydzień coraz bardziej obskurnie...lata kilkoro miejscowych dzieciaków bez forsy na te atrakcje, przykro patrzeć...Kalkuta...teren dookoła wydeptany...wybrali pewnie to miejsce, ze wzgledu na jego urode, a nie zostało z tego NIC!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mądrala
  • mądrala
  • 23.05.2011 16:11

ile razy mam pisać,że do loftu w łodzi, a nie w Żyrardowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
LatinLover
  • LatinLover
  • 22.05.2011 13:50

oj spadną ceny apartamentów na Powiślu, oj spadną...i Pan Prezydent z Prezydentową też już na spacerek nad Wisłe nie pójdą z pieskiem, bo nie ma po co...myśleli,że jak Powiśle to nie do ruszenia, a tu Pepsi wywinęła taki numer...i pan Kuba W. też zwieje do loftu w Żyrardowie...thanks Pepsi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia
  • Zofia
  • 22.05.2011 13:10

nie mogę uwierzyć,że to wszystko się dzieje za wiedzą i zgodą
naszej Pani Prezydent Hanny...piszę naszej bośmy całą rodziną na nią głosowali...i codziennie przecież przejeżdża tamtędy jadąc ze swojego Wawra do Ratusza...to było najpiękniejsze nabrzeże w śródmiejskiej części miasta, naturalne przedłużenie Parku Kultury...wczoraj przejeżdżaliśmy Trasą Łazienkowską i szok naprawdę co się tam porobiło...jesli tak ma wyglądać zwrócenie się Warszawy w stronę rzeki to mówimy stanowcze nie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
marek
  • marek
  • 18.05.2011 17:38

to prawda, zamiast pisać na forum zorganizujcie się i oprotestujcie ten s.f w Ratuszu, bo brzegi Wisły im bezpośrednio podlegają...w tym roku już nic nie zrobicie, ale na przyszły rok warto powalczyć...i nie przejmujcie się ani jesli jesteście "moherami" ani ludźmi z nadwagą...jesteście pełnoprawnymi mieszkańcami Warszawy i wasze zdanie jak najbardziej się liczy...komentarze poniżej pokazują tylko, że nie organizowały Portu Wisła żadne elity

Komentarz został ukrytyrozwiń
adnxsfghnjgj.
  • adnxsfghnjgj.
  • 17.05.2011 15:31

Jak ktoś ma dupę jak szafa to pewnie się krępuje he he he

Komentarz został ukrytyrozwiń
abc
  • abc
  • 17.05.2011 15:28

Sorry ale chyba same mohery siedzą przed kompem i piszą takie głupoty. Lepiej pooglądajcie sobie telenowelę :D Port jest spoko, nie widzę żadnych przeciwwskazań na jego obecność.
Myślicie, że coś wam pomoże takie pisanie??????????????????????????????
Chyba lepiej że jest takie miejsce które jest czynne do 22 czy 24 w weekendy niż ma huczeć całą noc tak jak to było w przypadku parasoli nad Wisłą ale widzę, że już się o tym nie pamięta jaki był meksyk wtedy.
A tu nie dość że jest naprawdę fajnie to jest też cały czas ochrona na miejscu. A co do opalania się na ręczniku to wiele osób tak robi i się nie krępuje. Nie wiem co w tym krępującego??? Na plaży nad morzem też się krępujesz???

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
  • XYZ
  • 17.05.2011 15:18

NO PROSZĘ ILE NAGLE OBROŃCÓW ZIELENI SIĘ ZNALAZŁO HEH :)
CIEKAWE ILU Z WAS ZOSTAWIŁO PO SOBIE BRÓD I MALARIE NAD "PIĘKNYM BRZEGIEM WISŁY".
ZAŁOŻĘ SIĘ, ŻE NIE JEDNI Z WAS JESZCZE NIE RAZ POJAWIĄ SIĘ W PORCIE WISŁA.
A I TAK WASZE BEZNADZIEJNE PISANIE NICZEGO NIE ZMIENI, BO MIASTECZKO JUŻ STOI I NIC TEGO NIE ZMIENI, CZY WAM SIĘ PODOBA CZY TEŻ NIE :) SORRY VINETU