Facebook Google+ Twitter

Portal EkoNews przeprosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska

Właściciel ekonews.com.pl musi przeprosić Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sąd zdecydował, że informacje, które rozpowszechniano na stronie internetowej, były nieprawdziwe i godziły w dobre imię instytucji.

strona główna pozwanego (09.07.2013) / Fot. print screenGłośna sprawa sięga roku 2011, kiedy to zaczęły ukazywać się artykuły, dotyczące nieprawidłowości przy przeprowadzeniu konkursu o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego "Edukacja Ekologiczna".

Jak możemy wyczytać na stronie internetowej funduszu, Sąd Okręgowy w Warszawie uznał pozew Narodowego Funduszu OŚiGW i 12 lutego br. zobowiązał Spółkę NetWord3 S. Szymczak, D. Wojtczak sp.j. do opublikowania na portalu ekonews.com.pl przeprosin wobec NFOŚiGW. Oświadczenie miało zostać opublikowane po uprawomocnieniu się wyroku sądu.

Ponadto nakazał pozwanemu usunięcie z portalu wszystkich obraźliwych tytułów artykułów, ilustracji oraz stwierdzeń, których usunięcia domagał się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zasądził jednocześnie od pozwanego kwotę 30 tys. złotych na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

W ocenie sądu, sformułowania zawarte w treści opublikowanych artykułów bezpodstawnie sugerują, że w konkursie miały miejsce nieprawidłowości i manipulacje finansowe. Naruszają tym dobre imię NFOŚiGW, jego renomę, reputację, wizerunek i są obraźliwe.

Sąd Okręgowy w Warszawie podkreślił, iż ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że w protokołach pokontrolnych przyznano zasadność działań Zarządu NFOŚiGW oraz brak formalnych uchybień NFOŚiGW w postępowaniu konkursowym.

Po uprawomocnieniu się wyroku, NetWord3 S. Szymczak, D. Wojtczak spółka jawna przeprosiła NFOŚiGW na stronie głównej Ekologicznego Serwisu Informacyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żyć jakoś trzeba. Należy jednak uważać, kogo bierze się "na widelec"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.