Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12966 miejsce

Portal o2.pl ocenzurowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Etisalat, provider internetu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zablokował dostęp do portalu o2.pl uznając, że zawiera on niepożądane treści. Decyzja ta wywołała oburzenie wśród wielu Polaków żyjących w ZEA.

Etisalat, dostawca internetu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zablokował dostęp do portalu o2.pl uznając, że zawiera on niepożądane treści. Decyzja ta wywołała oburzenie wśród wielu Polaków żyjących w ZEA. Jak czytamy w informacji wyświetlanej obecnie zamiast portalu o2.pl „strona została zablokowana, gdyż jej zawartość jest niezgodna z religijnymi, kulturowymi, lub politycznymi wartościami Zjednoczonych Emiratów Arabskich”.

o2.pl zablokowany w ZEA Tadeusz Dunin mieszkający w Dubaju skarży się na cenzurę, która wpływa na życie mieszkających tutaj wysokiej klasy ekspertów. - Od lat mam konto na portalu o2.pl i nigdy nie przypuszczałem, że dostęp do portalu może tak nagle zostać mi odebrany – mówi Tadeusz Dunin. – Dziś nie tylko nie mogę wysłać e-maili z mojej skrzynki, ale także straciłem dostęp do wszystkich zapisanych tam informacji.

Kontrolowany przez rząd monopolista Etisalat wcześniej już zablokował dostęp do strony „YouTube”. Po protestach mieszkańców strona została odblokowana. Do dziś natomiast zablokowana jest witryna popularnego programu do rozmów Skype. Dostęp do pozostałych polskich portali, takich jak Onet.pl, Interia.pl, czy TVN24.pl, na razie jest możliwy.

Rząd bogatych Emiratów zachęca obcokrajowców do osiedlenia się w tym kraju. Kampanie reklamowe i imponujące przedsięwzięcia architektoniczne przyciągają turystów z całego świata, ale należy pamiętać, że decydując się na życie w Dubaju przyjmuje się wszystkie idące wraz z nim ograniczenia wolności.

***

Od redakcji. Czekamy na oficjalne stanowisko władz portalu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

A ja chciałam pogratulować Autorowi szybkiej reakcji i dobrego materiału :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2007 22:38

Ja mam konto na o2 i też by mnie szlag trafił, gdyby nagle ktoś mi je zablokował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie sprawa nawet nie dziwi. Bo portal o2.pl rzeczywiście jest troszkę perwersyjny. O proszę - włączam teraz, a tu lista zboczeńców, niesforny biust w tv itp itd. Ale żeby zaraz blokować? To chyba też lekka przesada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2007 18:36

Grześku, dzieckiem można być w różnym wieku i nie chodzi tu o metrykę, ale o dojrzałość emocjonalną i psychiczną. Bez urazy, nie chciałem Cię tym urazić, po prostu nie tylko licealiści mają dostęp do internetu. Portal jest dostępny również dla młodszych, a treści tam zawarte nie są chyba odpowiednie. Tu nie chodzi o gołe pupy, chodzi o kontekst w jakim je pokazano. Najczęściej to jakieś domowej roboty pornografia, , skandalizujące zdjęcia autorstwa paparazzich itp. Mam 25 lat, a jakoś nie mam ochoty oglądać pupy Paris Hilton, bo z całym szacunkiem dla tej pani, jej wdzięki mnie nie obchodzą.

PS: jeżeli chciałbym mojemu dziecku pokazać gołą pupę, to zabiorę go np. do Luwru.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam o2 nie czytuję, bo to taki internetowy tabloid ;) Z drugiej strony gdzie Ty znajdziesz dziecko w liceum? Chyba nienarodzone ;] Od zobaczenia gołej pupy nikomu nic złego się nie stanie, co więcej - od pilnowania jest nauczyciel, a nie program.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2007 17:34

Nie wiem Grześku jak Ty, ale ja bym wolał, żeby moje dziecko nie wchodziło na taki serwis. Zerknij sobie czasem na treści, które prezentuje o2. Ja nie popieram cenzury, ale faktem pozostaje to, że o2 jest jaki jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W mojej szkole do niedawna wejście na o2 też nie było możliwe. No, ale to przecież Arabowie są fundamentalistami, Giertych wam to już wytłumaczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2007 16:58

Wystarczy odwiedzić stronę tego portalu, żeby sobie zdanie o nim wyrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.